-4 C
Pécs
szombat, január 18, 2025
KezdőlapJuniorPécsett tesznek az óvodapedagógusok szakmai sikerességéért

Pécsett tesznek az óvodapedagógusok szakmai sikerességéért

Február 1-én rendezték meg a Kertvárosi Óvoda szervezésében a „Léleksimogató” Erasmus+ Iskolai, óvodai partnerségek két projektjének konferenciáját a partnerintézmények részvételével. A rendezvényen elhangzó előadások a korszerű tudástartalmak közvetítésével olyan aktuális témákat dolgoztak fel, melyek hozzásegítik a résztvevőket a pedagógusok szakmaprofiljának megújításához.

Pécsett az Erasmus+ keretében már 2010 óta vesznek részt pályázatokban a Kertvárosi Óvoda tagóvodái. A Korszerű Ön- és Szervezetfejlesztési Innováció (KÖSZI) és a Mesével Együtt Segítsük az Egészséget! (MESE) elnevezésű projektek nemrég indultak számos tagintézmény részvételével. A pécsiek szorosan együttműködnek ezekben például a székelyudvarhelyi, kolozsvári, bellyei, nagymácsényi, és kopácsi óvodákkal.

– Miután tudjuk, hogy a gyermekek nevelésében az első három év meghatározó időszak, hiszen a személyiség ebben az időszakban formálódik, ezek az évek így nem csak a szülőknek, de az intézmények számára is kulcsfontosságúak. Arra kell törekednünk, hogy ehhez a lehető legjobb körülményeket biztosítsuk. Az elmúlt évek pécsi Erasmus+ projektjei azt a célt szolgálták, hogy az óvodapedagógusok a modern kor kihívásainak megfelelően tudjanak fejlődni és lehetőségük legyen tapasztalataikat egymással és a szülőkkel is megosztani. Sőt, nemzetpolitikai célt követve még határon túli közösségek óvodapedagógusaival is együtt tudtak működni. Bízom benne, hogy ezek a tapasztalatok a mindennapi gyermeknevelésbe is beépülnek majd és erősítik a pedagógusok közösségét határon innen és túl – mondta el Őri László alpolgármester a projekt kapcsán.

A Kertvárosi Óvoda projektjeinek keretében minél szélesebb körben hívja fel az emberek figyelmét a lelki egészség fontosságára korszerű módszertannal és eszközökkel a pozitív pszichológia és a szociálpszichológia ismereteire építve.

MESE: A lelki egészség jegyében indították a programot, amely a mesélés fontosságára hívja fel a figyelmet.

KÖSZI: Szeretnék elérni, hogy a pozitív mentálhigiéné eszközei által fejlődjön az óvodapedagógusok személyisége, önelfogadása, pozitív kapcsolataik másokkal, mások elfogadása, a társas integráció. A cél, hogy az óvoda lelki egészségre tett törekvései által értékátadó, értékközvetítő szerepének hatékonysága növekedjen.

Nívós műsort adott a Testvérvárosok Terei Általános Iskola kórusa
Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő