-2 C
Pécs
vasárnap, november 24, 2024
KezdőlapPécs AktuálA pécsi Jobbik nem kér sem Mellárból, sem az LMP-ből

A pécsi Jobbik nem kér sem Mellárból, sem az LMP-ből

Nagyon úgy néz ki, hogy bár az LMP szívesen működne együtt a Jobbikkal, ők azonban nem közösködnének velük a következő választásokon. De a Mellár Tamást is sorai között tudó MSZP és a Párbeszéd-frakciószövetséggel mindkét ellenzéki szervezet aligha fog együttműködni.  

Az országgyűlési választáson ugyan az derült ki, hogy az LMP és a Jobbik választói is átszavaztak az MSZP-P parlamenti padsorait koptató jelöltre, Mellár Tamásra, ám a voksolás idején – bár leginkább az MSZP-s kampánycsapat támogatta – ezt a választók még nem tudhatták.

Ezért is kérdés, hogy az önkormányzati választáson az LMP és a Jobbik miként tudja megtartani saját szavazóit, ráadásul az MSZP elnöke, a pécsi Tóth Bertalan nem is olyan régen már arról beszélt, hogy szerinte „nem feltétlenül kell párttagnak lennie a leendő polgármesterjelölteknek, a legfontosabb, hogy hiteles személyiségek legyenek”. Vagyis megismételheti az MSZP a parlamenti választáson idén bejött gyakorlatot.

Gyimesi Gábor, a Jobbik pécsi elnöke szerint az LMP-vel nagyon sok tekintetben eltérő a véleményük, jövőképük, de egy olyan pártról van szó, akikkel kulturáltan, értelmesen lehet vitatkozni. Azt viszont kiemelte, hogy a választásokkal kapcsolatban nem szándékoznak semmilyen megállapodást sem kötni velük.

Az MSZP-P-frakciószövetség tagjáról, Mellár Tamásról szólva Gyimesi Gábor kijelentette, „nem kívánunk olyan jelölttel együttműködni, aki úgy repked a pártok között, mint méh a rét színes virágai között, aztán végül saját választóit becsapva az elkészült méz keserű is, homályos is, egyszóval fogyasztásra alkalmatlan”.

A politikus hozzáfűzte, hogy nem asszisztálnak olyan civilnek mondott összefogáshoz, amely egyrészt erősen köthető más pártokhoz, másrészt arról szól, hogy a jelenlegi elképzeléstelen városvezetés után egy másik garnitúra vállalkozói kerüljenek kedvezményezett helyzetbe. Hozzátette: a Jobbik mindig a pécsi emberek közösségének érdekeit fogja képviselni.

Az LMP pécsi társelnöke, Keresztes László Lóránt azonban nem zárta ki a Jobbikkal való együttműködés lehetőségét.

Szerinte április 8-án a választók jelölték ki, hogy mely ellenzéki pártok felé van bizalmuk.

– A régi, bukott baloldali pártok több százezer szavazót veszítettek, míg a 21. századi pártok, a súlyos választási vereség ellenére, jelentős mértékben növelni tudták a szavazatszámukat. Az LMP 140 ezerrel többet, mint négy éve, és a Jobbik is sokkal több voksot kapott, mint korábban bármikor, miközben a Momentum is megjelent új pártként, 170 ezer szavazóval – fogalmazott.

Az önkormányzati választás kapcsán azt mondta, az új pártok között jelentős ideológiai különbségek vannak, de ez önkormányzati szinten, véleménye szerint, kezelhető.

Szerinte egy városvezetésben lehetséges lenne az együttműködés a 21. századi pártok és a helyi – hiteles, pártoknak nem elkötelezett – civilek között.

– Ezzel lehetőség nyílna arra, hogy úgy győzzük le a Fideszt sok önkormányzat esetében, hogy a NER részét képező szocialistákkal nem működünk együtt, ahogyan a régi baloldali pártok csatolmányaival, a DK-val és a Párbeszéddel sem.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő