-4 C
Pécs
vasárnap, január 19, 2025
KezdőlapPécs AktuálA pécsi MSZP és a DK is megszavazná hazánk durva elítélését

A pécsi MSZP és a DK is megszavazná hazánk durva elítélését

A volt pécsi alpolgármester, Tóth Bertalan MSZP-s frakcióvezető mellett a pécsi DK is büszkén nyomna igent hazánk elítélésére. A DK-s Kunszt Márta, az MSZP-P politikusa, Mellár Tamás vélhetően frakciótársaival tartana, ha a baloldali Sargentini-jelentést kellene elfogadtatnia. A Jobbik szerint színvonaltalan a jelentés, de kettős arculatú, az LMP szerint jogosak a kritikák, de nem szavaznák meg. A Fidesz szerint szimpla bosszúhadjáratról van szó és 108 oldalnyi ténybeli tévedés van az anyagban.  

Az MSZP a magyar kormányról kiállított bizonyítványként értékeli a Sargentini-jelentést, ezért a párt európai parlamenti képviselői támogatni fogják annak elfogadását – jelentette be Tóth Bertalan pécsi képviselő, az MSZP frakcióvezetője. A szocialisták szövetségese, az egyébként alig mérhető támogatottságú Párbeszéd pedig szintén ugyanígy vélekedik.

Miután Mellár Tamás, az MSZP-P-szövetség tagja többször is hangsúlyozta, hogy Brüsszel meg fogja hazánkat büntetni – többek között ezzel érvelt a migránsok kötelező befogadása érdekében – és a Párbeszéd és az MSZP is kijelentette, hogy megszavazza a jelentést, így Mellár is vélhetően igent nyomna. Ráadásul Polyák Gábor, a Sargentini-jelentéshez hozzájáruló Mérték Médiaelemző Műhely vezetője ott ül a Mellár által létrehozott mozgalomban. (Mellárt megkerestük, de eddig nem reagált).

Kunszt Márta, a DK önkormányzati képviselője, pécsi vezetője lapunknak azt mondta, hogy megszavazná a jelentést, mivel szerinte elősegíti, hogy Magyarországon érvényesüljenek a demokrácia és jogállamiság kritériumai.

Az LMP társelnöke, pécsi országgyűlési képviselő, Keresztes László Lóránt leszögezte – amit a Vona Gáborral közös vitában is elmondott –, hogy ha EP-képviselő lenne, biztosan nem szavazná meg.

– A jelentésben leírt kritikák jelentős része jogos, és ez szégyen a kormányra nézve, továbbá súlyos figyelmeztetés. De akkor sem lehet a kormány hibái miatt az országot büntetni, ezért nem tudunk támogatni semmilyen eljárást, aminek lehet olyan kimenetele, hogy megvonhatják Magyarország szavazati jogát – közölte.

Gyimesi Gábor pécsi jobbikos képviselő megkeresésünkre azt mondta, hogy a pártja álláspontja szerint egy szakmailag színvonaltalan jelentésről van szó, amiben a jogos megállapítások mellett számtalan alaptalan is szerepel. A jelentést ez a kettősség jellemzi. A demokráciával, a jogállamiság hiányosságaival és a média helyzetével kapcsolatos részei jogosak, de a bevándorlással, a hazánkban létező antiszemitizmussal és rasszizmussal összefüggő tételei hiteltelenné teszik az egész dokumentumot, ami Orbán Viktor számára egy kényelmes helyzetet teremt – vélekedett. Hozzátette: a kötelező kvóta bevezetésének fontosságára vonatkozó részét sem tudják elfogadni.

Gyimesi kiemelte: Balczó Zoltán a Jobbik EP-képviselője tartózkodni fog a szavazás során, ami szerintük a 7. cikk szerinti eljárás elutasítását jelenti – amelynek végső szankciói egyébként nem egy kormányt, hanem egy egész országot sújtanának.

A Sargentiniről egyébként néhány nap alatt villámgyorsan kiderült, hogy jogtalanul, két meghatározó hazai felsőoktatási intézmény nevét, a PTE-t és az ELTE-t is odahamisította a jelentése alá, ami önmagában megkérdőjelezi hitelességét. Mindezt annak érdekében tehette, hogy elhitesse: tekintélyes egyetemek is osztják nézeteit – holott erről szó sincs. A jelentésben megfogalmazott kritikák egy része pedig erősen megkérdőjelezhető, elég csak arra a vagdalkozásra gondolni, hogy hazánkban zsidókat támadnának meg, vennék el a vagyonukat rendszeresen.

A kormánypárt szerint egyébként ez nem is szól másról, mint arról, hogy az EP bevándorláspárti többsége bosszúra készül Magyarország ellen, mert a magyarok világossá tették, nem fogadnak be bevándorlókat. A Sargentini-jelentés nem más, mint ennek a politikai bosszúnak egy leplezetlen eszköze. A kormány 108 oldalon taglalja a súlyos ténybeli tévedések sorozatát.

A tét egyébként az, hogy egy olyan többlépcsős eljárást indítsanak el, amelynek következtében az érintett állam szavazati jogát is felfüggeszthetik. Persze, ehhez az összes többi tagország egyhangú támogatására van szükség.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő