A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Sürgősségi Ellátási, Egészségpedagógiai és Ápolástudományi Intézete szeptember 29-e és 30-a között rendezi meg a XVII. Pécsi Sürgősségi Napok konferenciát, melyen a sürgősségi ellátás aktuális kérdései kerülnek terítékre a digitalizáció tükrében.
A szakmai rendezvényen egyfelől a sürgősségi betegellátásban megjelenő új technológiákat emelik ki, amik a beteg állapotának pontosabb, megbízhatóbb monitorozását teszik lehetővé, akár távolról is. A másik lényeges kérdés, hogy ezek a modern technológiák, ideértve a mesterséges intelligenciát is, miként tudják segíteni a betegellátás során meghozott szakmai döntéseket.
Külföldi előadók segítségével – érkeznek szakemberek többek között Németországból, Lengyelországból, Szerbiából, Szlovéniából – körbejárják a szimulációs képzés jelenlegi és jövőbeni lehetőségeit a szakmai kompetenciák fejlesztésében. Megvilágítják az egészségügyi szimulációs, a felerősített (AR) és a kiterjesztett valóság (VR) használatának helyét az alap- és továbbképzések során. Szó esik az élményszerű tanulás előnyeiről is.
Idén külön workshop keretében lesz mód arra, hogy a résztvevők interaktív csoportmunka keretében éljék át és gyakorolják a szakmai kommunikáció nehéz helyzeteit, annak érdekében, hogy a mindennapi munka és krízishelyzetek során ne kövessenek el hibákat. Ez nemcsak a krízisben lévő személlyel való kommunikációt jelenti, hanem a kollégákkal, hozzátartozókkal való szakszerű viselkedésről is szól.
A konferencia részletes programja elérhető ezen a linken.