Pécsi szál címmel tizennyolc baranyai képzőművész közös kiállítása nyílik meg július másodikán, kedden Zalaegerszegen, a Gönczi Galériában.
A festményekből, rajzokból, akvarellekből, szobrokról, kerámiákból, iparművészeti alkotásokból álló válogatást először láthatja a közönség. A tárlaton a pécsi kortárs művészet jelentős szeletét bemutatják, a közel félszáz alkotás között a képző- és iparművészet művészet szinte valamennyi műfaja megtalálható – mondta el Horváth M. Zoltán, a Pécs-Baranya Művészeinek Társasága (PBMT) elnöke az MTI-nek.
A festőművész szerint a neutrális térben egymás mellett állítják ki a keramikusok munkáit, a hegesztett vas- és a márványszobrokat. A különböző stílusban készült munkákat viszont összefogja az alkotás közös élménye, a tanár-diák kapcsolat – jegyezte meg.
A tárlaton több nemzedék képviselteti magát, a mester alkotása mellett látható lesz a tanítványának munkája is. Az idősebb művészek közül ugyanis többen évtizedeken át oktattak – vagy jelenleg is oktatnak – a pécsi egyetem művészeti karán, vagy a művészeti gimnáziumban, így az egyesületi tagok között megtalálhatók a volt növendékek is.
A kortárs képző- és iparművészettel foglalkozó csoport, a PBMT tíz esztendővel alakult meg Pécsett, jelenleg mintegy hatvan tagja van. A művészeti egyesület Pécs belvárosában tíz műteremből álló házat működtet, egy-egy műteremben két-három festő dolgozik.
A zalaegerszegi kiállítás érdekessége, hogy 2002-ben, a művészeti egyesület alapításának évében a pécsi és baranyai művészek elsőként a zalai megyeszékhelyen mutatkoztak be munkáikkal, így több mint tíz év elteltével érkeznek ismét Zalaegerszegre.
A Pécsi szál című tárlat július 25-ig tekinthető meg a Gönczi Galériában.