22 C
vasárnap, szeptember 8, 2024
KezdőlapSportPécsi versenyzőnek szurkolhatunk a vízi Eb-n

Pécsi versenyzőnek szurkolhatunk a vízi Eb-n

Megérkezett Bécsbe, a nyílt vízi junior Európa-bajnokság helyszínére a magyar válogatott. Hartmann Máté, a PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola úszója szombaton, 10 kilométeren lesz érdekelt.

A Magyar Úszó Szövetség közleménye:

Esztendeje a hat egyéni számból ötben volt magyar érmes – Kárpáti Máté (5 kilométer arany), Nagy Napsugár (5 kilométer ezüst), Kovács-Seres Hunor (7,5 kilométer ezüst) és Abonyi-Tóth Glenda (7,5 kilométer arany) újfent indul, van, akinek már változott a korosztálya (és ezzel a táv is), van, akinél még nem; egy biztos, mind a négyen odaérhetnek újfent a dobogóra. Legutóbb, a szegedi országos bajnokságon mindannyian igen meggyőző teljesítményt nyújtottak, és a többi, a csapatba az ottani produkció alapján bekerült ifjú szintén kiváló eredményeket szállíthat.

Az elmúlt évek legbiztosabb éremszerzője, Fábián Bettina – aki Korfun is nyert 10 kilométeren, miképp a megelőző évek junior Eb-in és vb-in is – immár az olimpiára készül, ám ha minden jól megy, ahogy tavaly a már „kiöregedett” Betlehem Dávidot is tudtuk pótolni, így ismét mi nyertük a váltót, úgy ezúttal is lesznek minőségi csapattagok, akik a szó szoros és átvitt értelmében is felnőnek a feladathoz. A fiatalabbaknál tavaly látszott, hogy miután nálunk csupa elsőéves úszott, nem volt esély a 16 esztendőseket felvonultató riválisokkal szemben – most viszont fordul a kocka, Kárpáti Mátéék egy évvel idősebben alighanem a favoritok közé tartoznak a vasárnapi versenyben.

Az Eb-n az egyéni számokat 11 és 15 órától rendezik (péntek: 5 és 7,5 kilométer, szombat: 10 kilométer, vasárnap: váltók – ezek korábban indulnak), az európai szövetség oldalán (www.len.eu) élő streamen is lehet majd követni a történéseket.

Fotó: PSN Zrt.