Vitába keveredett a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. és a kulturális negyedet üzemeltető városi cég. Emiatt az érdeklődők nem tudják megtekinteni, hogyan is készülnek a híres pécsi porcelántárgyak. Már pereskednek a szomszédok.
Január 12-én került lakat a Zsolnay-negyedben működő Látványmanufaktúrára, amelyben a látogatók szemügyre vehették a porcelánkészítés folyamatát. Ahogy az intézmény honlapján olvasható, ez határozatlan ideig így is marad.
Mint azt Márta István, a kultnegyedet működtető Zsolnay Örökségkezelő Kft. ügyvezetője elmondta, nemrégiben a porcelángyár elköltöztette a festőműhelyét, ezzel pedig a Látványmanufaktúra turisztikai vonzerejét is elveszítette, emiatt döntöttek a hely működésének felfüggesztése mellett.
Márta kitért arra, hogy ők 2011 decembere, azaz a Zsolnay-negyed átadása óta próbálják tisztázni a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.-vel a Látványmanufaktúra működtetésére, használatára vonatkozó megállapodásokat, jogviszonyokat, de a próbálkozások nem vezettek eredményre, szerinte azért, mert ettől a másik fél elzárkózott.
Elmondta, hogy porcelángyár a ZSÖK birtokában lévő, ám a gyár által használt épület rezsiköltségét és bérleti díját sem rendezte, ezért a fűtést is lekapcsolta a társaság az érintett részen. A vitás ügyben egyébként a ZSÖK már a nyáron bírósági útra terelte a kérdést. Márta most azt is elmondta, hogy ha a gyár továbbra sem hajlandó működtetni a látványműhelyt, akkor a ZSÖK keres megfelelő partnert ehhez.
A cégvezető azt azonban nem árulta el, pontosan mekkora összegről is vitáznak a felek.
Kíváncsiak voltunk a Zsolnay Porcelánmanufaktúra véleményére is. A cégnél Bachar Najari tulajdonost nem , de nejét, a társaság igazgatósági elnökét sikerült elérnünk. Cséplő Petra viszont nem kívánt lapunknak nyilatkozni, azt mondta, keressük a negyedet. Annyit azonban elmondott, hogy a Látványmanufaktúra leállása nem érintette a Zsolnay-gyár működését, így a termelés zavartalan az üzem más egységeiben.
[box title=”Cséplő: jogszerű volt az ingatlanapport” box_color=”#558e4d”]Cséplő Petra egy másik ügyről szívesen beszélt lapunknak: azt mondta, hogy első és másodfokon is a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.-nek adott igazat a bíróság a Pécs Holding Zrt.-vel szemben. Ez azt jelenti, mondta, hogy az ingatlannal véghezvitt tőkeemelés jogszerű volt korábban.[/box]