Elköltözne jelenlegi pécsi székhelyéről a Pécsi Vízmű Zrt. – derült ki egy, a lapunk birtokába került dokumentumból. A többségi önkormányzati tulajdonú társaság Budapesten szeretne tovább működni.
A francia multi, a SUEZ által irányított Pécsi Vízmű Zrt. cégbírósági változásbejegyzési kérelme szerint korábbi székhelyéről, a pécsi Nyugati Ipari útról Budapestre, a Váci út 19. szám alá költöznének át. Ez azt jelenti, hogy az 50,05 százalékos városi tulajdonban lévő vízszolgáltató a SUEZ Environnement Hungária Kft. székhelyére települ át.
A változásbejegyzési kérelemben ugyanakkor nem szerepel a jelenlegi vezérigazgató, Nyirati István (képünkön) mandátumának meghosszabbítása, annak ellenére, hogy három új igazgatósági tag mandátumának 2015-ig szóló bejegyzését kérelmezik ugyanezen dokumentumban.
A változásbejegyzést PV Zrt. március 22-i közgyűlésére hivatkozva kívánják megtenni. A PV Zrt. akkor közleményben azt tudatta, hogy „jelenlevő részvényesek többsége egyetértett a közgyűlés megtartásával, és új tagokat választottak az igazgatóságba és a felügyelő bizottságba. Neer Józsefet, Koskovics Évát és Molnárné Szentesi Mariannt az igazgatóságba és Berecki Juditot a felügyelő bizottságba delegálta a társaság legfőbb döntéshozatali szerve”.
Ezzel szemben a többségi tulajdonos pécsi önkormányzatot képviselő Szabó Iván ügyvéd álláspontja szerint a cég alapszabálya értelmében csak abban az esetben lehetett volna közgyűlést tartani, hogyha azon mindkét fél részt vesz.
Szabó hangsúlyozta: „amennyiben a PV közleménye nem a pécsiek szándékos félretájékoztatására, megtévesztésére irányuló tudatos álhír, akkor törvénytelenül jártak el, és közokirathamisítást követtek el, amely miatt megteszik a szükséges jogi lépéseket”.
Ismeretes az is, hogy tartozás fedezetének elvonása miatt a közelmúltban gyanúsítottként hallgatta ki Nyirati Istvánt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Nyirati korábban megerősítette az MTI információját, s mint közölte, a nyomozók szerint a Pécsi Vízmű ahelyett, hogy rendezte volna a jelenlegi szolgáltatóval, a Tettye Forrásház Zrt.-vel és a bankkal szembeni, több száz millió forintos tartozását, annak fedezetét másra költötte, ezért pedig ő mint cégvezető a felelős.