29 C
hétfő, július 1, 2024
KezdőlapHírzónaPortugál blama okozta a magyar válogatott Eb-kiesését

Portugál blama okozta a magyar válogatott Eb-kiesését

Georgia nagy meglepetésre legyőzte Portugáliát a labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének zárónapján, így a magyar válogatottnak véget ért a kontinenstorna.

A csoportkör utolsó napján minden magyar szem az F csoport két mérkőzésére szegeződött, hiszen Marco Rossi csapat úgy vívhatta volna ki a legjobb 16 közé jutást csoportharmadikként, ha Csehország nem nyer a törökök ellen, és Georgia sem győzi le az első két meccsüket magabiztos játékkal nyerő Portugáliát.

Előzetesen úgy tűnt, hogy a cseh-török derbi lesz igazán érdekes, hiszen a papírforma alapján Cristiano Ronaldoéknak simán hozni kellett volna utolsó meccsüket. Ehhez képest már a második percben vezetést szereztek a grúzok, amit a szünetig meg is tartottak. A szinte B csapattal felálló portugálok a második félidőben sem tudtak felpörögni, aminek egy VAR-ozás után megítélt georgiai büntető után meg is lett az „eredménye”, kétgólos hátrányba kerültek. Maradt is a 2-0, Georgia jó játékkal, teljesen megérdemelten nyert, így eldőlt, hogy magyar csapat nem tudott bekerülni a négy legjobb csoportharmadik közé.

Az tehát már nem is számított, hogy Törökország amúgy hozta a nekünk kedves eredményt, és legyőzte Csehországot 2-1-re.