A vérszívók számára sajnos a klímaváltozás – sok más élőlénnyel ellentétben – kedvező feltételeket teremt. Új fajok megtelepedéséhez vezet, és újabb kórokozók jelenhetnek meg, melyeket ezek a kellemetlen állatok hordoznak és átadhatnak kedvenceinknek. (x)
A kullancsok jelenléte időszakos, leginkább tavasszal és ősszel özönlik el az erdőket, kerteket. Elsősorban a nedves, árnyékos helyeket kedvelik, magas fűben 20-80 centiméter magasságban leselkednek ránk és háziállatainkra.
A kutyákat leginkább fenyegető betegség a Babesiosis. Az állatok kezelés nélkül ebbe akár bele is halhatnak, így nagyon fontos figyelni a tünetekre, melyek a magas láz, a levertség, az étvágytalanság és a sötétbarnás színű vizelet. Lyme-kórral nagyon ritkán találkoznak kutyák esetében az állatorvosok, és ez ellen létezik védőoltás, amit főként olyan ebeknek ajánlanak, melyek rendszeresen járnak erdőbe.
– Úgy tudjuk megelőzni a megbetegedéseket, hogy rendszeresen átnézzük macskáink, kutyáink bőrét, főként, ha rendszeresen tartózkodnak kint. De egy hónapra védettséget adnak a cseppek, 1-3 hónapos a hatása a tablettáknak, és akár 6-8 hónapig védheti az állatot a vérszívók ellen a nyakörv is. Ha kullancsot találunk, azt akár egy egyszerű szemöldökcsipesszel is eltávolíthatjuk házilag, ha azonban utána bármilyen tünetet veszünk észre a házi kedvencen, azonnal forduljunk szakemberhez – ajánlotta dr. Molnár-Móricz Veronika pécsi állatorvos.
Molnár-Móricz Veronika
állatorvos
Nyitvatartás:
Hétfő: 16.30-17.30
Kedd: zárva
Szerda, csütörtök: 9.00–11.00
Péntek: 10.30–12.30 és 16.30–17.30
Cím: 7632 Pécs, Fellbach u. 20.
Telefon: (72) 416 500; (30) 641 3848
Facebook: allatorvospecs