Letették az alapkövét annak a rehabilitációs és regenerációs központnak, amellyel a Rátgéber László által létrehozott Nemzeti Kosárlabda Akadémia „utolsó láncszeme” is a helyére kerülhet. A várhatóan jövő májusra megépülő intézmény dr. Hepp Ferenc nevét fogja viselni.
A keddi eseményen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is beszédet mondott, amelyben hosszasan méltatta Rátgéber Lászlót – derül ki az akadémia beszámolójából.
– Vannak azok a kiválóan képzett emberek, akiknek remek terveik vannak, illetve vannak azok a zsenik, akiknek vannak vízióik. Aztán vannak azok a zsenik, akik ezeket meg is tudják valósítani. Önöknek Pécsett nagy szerencséjük van, mert Rátgéber László az utóbbiakhoz tartozik. Ha ez nem lenne így, akkor nem állna itt az ország legjobb Nemzeti Kosárlabda Akadémiája, és nem tudná tovább bővíteni a létesítményt – fogalmazott a miniszter.
A Nemzeti Kosárlabda Akadémia vezetője arról beszélt az alapkőletételkor, hogy ez a következő lépés afelé, hogy nagy dolgok történhessenek.
– Pontosan tudom, mennyire fontos a megfelelő rehabilitáció, napjainkban ugyanis az nyeri a versenyeket, aki hamarabb kipiheni magát – mondta Rátgéber László.
A Dr. Hepp Ferenc Rahabilitációs és Regenerációs Központ az akadémiai épülettömb tőszomszédságában fog megépülni, és célját tekintve a fiatal kosárlabdázók még professzionálisabb felkészítését hivatott segíteni. Azt is elmondta Rátgéber László, hogy a névadásnál miért épp a magyar válogatott mellett korábban 32 éven át dolgozó orvosra esett a választás.
– Nagy szerencsém volt, hogy hogy ilyen emberekkel dolgozhattam együtt – emlékezett vissza arra a 15 esztendőre az akadémia vezetője, amikor a nemzeti csapat mellett dr. Hepp Ferenccel karöltve ténykedett a válogatott sikereiért. – Egészen más erkölcsi normákat képviseltünk mi annak idején, mint most, és ha Feri most is köztünk lenne, nagyon sokat tudna segíteni. Sokat látott ember volt, aki mindig nagyon szerényen viselkedett, miközben óriási tudása volt. Édesapja, a „nagy” dr. Hepp Ferenc a kosárlabda magyarországi kezdeményezője, a Testnevelési Főiskola igazgatója, a nemzetközi szövetség, a FIBA pénzügyi bizottságának elnöke volt, az egyetlen magyar, aki bekerült a sportág springfieldi szentélyébe, a Hall of Fame-be! Fia egész életét az édesapja árnyékában élte le, ő volt nekem az, aki az állandóságot képviselte a válogatottnál. Nagyon köszönöm a családjának, hogy beleegyezett abba, hogy ez a központ az ő nevét viselhesse, biztos vagyok benne, hogy méltó lesz dr. Hepp Ferenchez.
Kiemelt kép: MTI / Kiss Dániel; Fotó: ratgeberakademia.hu