A városvezetés olyan lehetőségeket vizsgál, amelyekkel konkrét kedvezményeket tudnak nyújtani a csarnoképítést, telephelybővítést tervező pécsi cégeknek.
Ahogy azt korábban megírtuk, tavaly a városvezetés egy kérdőívvel fordult Pécs legnagyobb munkáltatóihoz, amelyben arra voltak kíváncsiak, hogy melyek azok a legnagyobb kihívások a helyi cégek számára, amelyeket a koronavírus állított eléjük. A gazdasági kutatás nemrég folytatódott a második résszel: ezúttal azt méri fel az önkormányzat, hogy az új, 2021-2027-es uniós fejlesztési ciklusban milyen beruházásokban gondolkodnak a város vállalkozásai. Nagyjából 300 helyi céget keresnek meg elektronikus formában (de a kutatásban természetesen bármely más pécsi vállalkozás is részt fog tudni venni) azért, hogy megismerjék terveiket, tapasztalataikat, javaslataikat.
Mivel a költségvetést március 15-ig kell elfogadni, ezért szánják a februári időszakot erre a hó végéig kitölthető kérdőíves kutatásra. Így a cégektől kapott releváns jelzéseket, fejlesztési irányokat keretjavaslatok formájában bele fogják tudni építeni az új költségvetésbe és ezek ismeretében fogják támogatni a vállalkozások fejlesztési törekvéseit a jövőben.
-Azt látjuk a kérdőívek kiértékelésének eddigi tapasztalataiból, hogy több pécsi cég és vállalkozás tervez bővítést, csarnokfejlesztést, több javaslatot is kaptunk ezzel kapcsolatban. Ki kell emelni, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások számára a 2021-2027-es uniós költségvetési ciklusra kiírt telephelyfejlesztési program társadalmi egyeztetésen is megjelent. Mivel több pécsi cég is olyan fejlesztésekben gondolkodik, amelyek idevágnak, ezért a városvezetés fontosnak tartja, hogy a pályázatban a helyi vállalkozások is részt vegyenek – mondta lapunknak Ruzsa Csaba alpolgármester.
A városvezető kiemelte, hogy a pályázatban többek között olyan tevékenységeket támogatnak, mint a technológiafejlesztés, infrastrukturális és ingatlan beruházások, megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása.
A támogatási keret 10 milliótól 630 millió forintig terjed, 30 százalékos önerő mellett.
Ruzsa Csaba hangsúlyozta, hogy az önkormányzat ezen felül annyiban tudja támogatni a bővítést, csarnoképítést tervező pécsi cégek forráslehívási lehetőségeit, hogy például a jelenleg készülő új Pécsi Építési Szabályzat egyes pontjain javaslataik szerint úgy módosítanak, hogy tervezett beruházásaik a lehető legjobban, leghatékonyabban valósulhassanak meg. Emellett vizsgálnak további olyan opciókat is, amelyekkel konkrét kedvezményeket tudnak számukra nyújtani a beruházásaik megkezdéséhez.