A Kerek Világ Alapítvány 24 millió forintos uniós finanszírozással valósította meg az EQUAL Plusz programot nemrégiben. A hátrányos helyzetűek munkába állítását célzó projektet idén folytathatja a szervezet – jelentette be Pintér Csaba szakmai vezető egy keddi sajtótájékoztatón.
Az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával megvalósult program a megváltozott munkaképességű és a fogyatékos emberek számára nyújtott segítséget. Mint azt Pintér Csaba szakmai vezető elmondta, a munkaerő-piaci szolgáltatást nyújtó szervezetek összefogását, érdekképviseletének erősítését, és a célcsoport munkához jutása érdekében megvalósított módszertani fejlesztéseket tűzték ki célul a projekt során.
Az EQUAL programokban a jelzett szolgáltatók, több modell, hálózat összefogásának eredményeként egy önálló érdekképviseletet hoztak létre Munkaesély Szövetség elnevezéssel. A program eredményeként workshopokat valósítottak meg Magyarország több régiójában, ahol is az eredetileg 11 tagú összefogás taglétszáma 30-ra nőtt, azaz jelenleg a Munkaesély Szövetség elérte az országos lefedettséget és 30 szervezetet (ez nagyjából az összes, Magyarországon működő, azonos célú szolgáltatást jelenti) a tagjai között tudja már.
A program célja azonban nemcsak a hálózat bővítése volt, hanem a szakmafejlesztés, a tudásmegosztás is.
– A projekt keretében egy minőségügyi eszközt fejlesztettünk, amely naprakész információkat szolgáltat a közösségnek a szolgáltatások eredményeiről, a szolgáltatási feltételek javulásáról. Az eszköz önértékelésen alapul, és a szolgáltatások folyamatos fejlesztését célozza. Használatával a szolgáltatók közösségének eredményei folyamatosan monitorozhatók, figyelemmel kísérhetők az eredmények, hogy hány megváltozott munkaképességű ember kerül a nyílt munkaerőpiacra, a fejlesztési források tervezhetővé, a költség-hatékonyság kimutathatóvá válik – mondta a szakmai vezető.
Pintér Csaba kérdésünkre hozzátette: a projekt folytatásaként sikerült újabb 35 millió forintot nyerniük hasonló forrásból arra is, hogy a rendszert élesben tesztelhessék. Az új pályázat során összesen negyven hátrányos helyzetű, fogyatékos embert sikerül közelebb vinniük a munka világához. A tagok számára tanítást, képzést biztosítanak 20 hónapon át. A cél, hogy a programban részt vevők tartósan képesek legyenek elhelyezkedni.