Újra útnak indult az éhségmenet Budapestre, ezúttal Sellyéről. A „Munkát, kenyeret!” tiltakozó akcióhoz főleg helyi, közmunkásokból álló csoport csatlakozott. Nyakó István szocialista országgyűlési képviselő azt mondta: többek között a közmunkások bérének növelését akarják elérni. A FIDESZ helyi képviselői étellel megrakott kosarat akartak átadni Nagy Attilának, de nem kért – idézem – a „kegyelemkenyérből”.
Két tucat, zászlókat lengető demonstráló gyűlt össze az ormánsági település főterén, Sellyén. Innen indult az az éhségmenet, amelyik február 11.-re, azaz a tavaszi ülésszak kezdetére akar Budapestre érni.
-Munkát, kenyeret zászlót tartok a kezemben, mellyel egy csendes demonstrációt hajtunk végre Sellyétől Harkányig – nyilatkozta egy tiltakozó.
A menethez a tervek szerint több helyszínen csatlakoznak majd. Napi 30 kilométert gyalogolnak. Nyakó István szocialista országgyűlési képviselő azt mondta: a közmunkások bérének emelését, igazságosabb közteherviselést, a munka törvénykönyve, valamint az elmúlt két évben hozott szociális tárgyú jogszabályok felülvizsgálatát is szeretnék elérni.
Nyakó István elmondta: „Messze nem arról van szó, hogy csak a Közmunkás Szakszervezet igényeit kéne kielégíteni, ugye 60 ezer 200 forint volt 2010-ig a nettó munkabérük, tavaly 47 ezer. 13 ezer 200-t vettek ki a zsebükből, egyik szféra sem szenvedett ilyen bérveszteséget.”
Miklós József, a Baranya Megyei Közgyűlés Ormánságért felelős tagja szerint az elmúlt években az Ős-Dráva projekt keretében több mint 400 embernek adtak a térségben munkát, ezért nem érti a tüntetőket.
-Elindult egy Start munkaprogram, ami azt a célt szolgálja, hogy mindenkinek legyen munkája – tudtuk meg Miklós Józseftől, Baranya Megyei Közgyűlés Ormánságért felelős tagjától.
A FIDESZ helyi képviselői megrakott kosárral készültek. De azt nem vette át a demonstrálókat vezető Nagy Attila, Sellye polgármestere.
Úgy nyilatkozott, hogy a kegyelem kenyérből nem kérnek az ott jelenlévők.
Az első, munkanélküliekből álló tiltakozó menet tavaly február 6-án indult el Miskolcról a fővárosba ugyanezen céllal, „de nem változott semmi” – mondta Nyakó István. Ezért indultak újra útnak.