Különleges színes fényképek kerültek nyilvánosságra a harmincas évek Magyarországáról, vannak köztük baranyai felvételek is. A színes képek még az 50-es években is ritkának számítottak, néhányat mutatunk közülük. De készült egy különleges filmfelvétel is.
A Vintage.es portál hozott nyilvánosságra néhány különleges fényképet, amelyek a két világháború közötti Magyarországot mutatják be. A felvételeken úgymond a klasszikus témák szerepelnek: a budai vár, a puszta, ugyanakkor van néhány baranyai felvétel, amelyen mohácsi asszonyok láthatóak a piacon.
A képeket egy német fotós, Hans Hildebrand készítette a 30-as években, itt tekinthetőek meg további felvételei a Horthy-korszak Magyarországáról.
Az, hogy a színes képek ebben a korban mennyire ritkának számítottak, jól mutatja, hogy a Fortepan online fotóarchívum is alig-alig tud mutatni ebből az időszakból ilyen felvételeket Pécsről, Baranyából. Szerencsére pár darab azért akad, ahol nem fekete-fehérben nézhetjük meg, milyen is volt a város akkoriban. Az első képet a Kikelet Szállóról találhatjuk 1942-ből.
És itt ugrunk egyet az időben, ugyanis a következő színes felvétel már 1957-ből való, látszik is rajta, hogy nagyot változott a világ:
Az ötvenes években már több színes felvétel készült a városról, bár a fekete-fehérek azért túlsúlyban voltak. Egy nem megszokott nézet a Széchenyi tér északi részéről:
De a harmincas években egy ikonikus film is készült Pécsről, amelyet utólag színesítettek, és már rongyosra nézték a legnagyobb videómegosztó portálon: