Tele az internet a mémekkel, amik arról szólnak, milyen megpróbáltatásokat kell elviselnie a férfiaknak, mikor ilyen, vagy olyan kuponnapokat hirdetnek a női magazinok. Pedig sok esetben ők is ugyanannyira (ha nem jobban) szeretik ezeket az akciókat, mint a nők.
Téged is elgondolkodtattak a közösségi oldalakon folyamatosan az arcodba tolt mémek, amik arról szólnak, mekkora hősök azok a férfiak, akik elkísérik a barátnőjüket vásárolni valamelyik kuponnapok ideje alatt? Vajon tényleg annyira rossz nekik? Szerintünk nem. Lássuk, hogy miért.
Ki mondja, hogy a férfiaknak szó szerint kísérgetniük kell a barátnőjüket?
Köszi, de nem szükséges. A nők persze örülnek annak, ha a párjuk megnézi – és főleg megdicséri – őket az éppen felpróbált ruhadarabban. De csakis akkor, ha a dicséret szívből jön. Ez jó esetben meg is valósul. Viszont ki az, aki őszintén örülne a bóknak, ha közben azt látja, hogy a pasija unalmában a telefonját nyomkodva (valószínűleg szenvedéseiről referál a haveroknak) grimaszol, míg ő a tükör előtt méregeti magát? Szerintünk senki. Szóval ne erőltessük, ami nem megy. Próbáljunk meg kompromisszumot kötni.
Például: Menjünk felváltva egy „csajos”, aztán egy „fiús” boltba együtt. Ez persze rizikós, mert az is lehet, hogy egyikünk sem fogja jól érezni magát. Esetleg egy-két butikba mehetünk ketten, a többibe pedig mindenki egyedül. Vagy talán a legjobb, ha kezdettől fogva külön-külön járjuk a bevásárlóközpontot, és kész. Ott vannak az okostelefonok, végső esetben hívjuk fel egymást vagy küldjünk egy fotót az adott göncről, ha nem vagyunk biztosak magunkban. A megoldás olyan egyszerű és kézenfekvő, nem?
A kuponok már egyáltalán nem csak a nőknek szólnak!
Elismerjük, hogy korábban talán csak olyan bónokat tettek a magazinokba, amikkel nőknek szánt termékeket vehettünk meg olcsóbban. Mára azonban rengeteg barkácsáruház, férfi divatbolt, férfikozmetikum, mindenféle kütyü, sok-sok más „férfias” dolog kapható olcsóbban ezekkel. Még akár autó is! Tehát valljuk be szépen, hogy ha akarnak, akkor a pasik is találhatnak maguknak érdekességeket a divatlapok oldalain.
Sőt, keresniük sem nagyon kell, biztosan minden barátnő megteszi azt a szívességet a párjának, hogy kivágja a kért kedvezményekre jogosító cetliket. Főleg azért cserébe, hogy nem kell többé hallgatnia a „miért kell neked megint pénzt költeni” típusú megjegyzéseket.
És akkor vannak azok, akik tényleg utálnak vásárolni…
Természetesen sokan tényleg nem szeretik a vásárlást, kuponnapok ide vagy oda.
Dr. Káplár Mátyás pécsi tanácsadó szakpszichológus rámutatott, a vásárlás szeretete is személyiségfüggő, legyen az férfi, vagy nő. Bár ismerhetünk olyan nőt is, aki gyűlöl vásárolni, de a férfiak közül sokkal többen vannak így.
A férfiak közül sokan alapvetően inkább egyedül szeretnek vásárolni, nem igényelnek mástól visszajelzést, elmennek a boltba, megnézik a kínálatot, objektív szempontok alapján döntenek. A nők ezzel szemben inkább megkérdezik mások (persze főként hozzájuk közel álló személyek) véleményét, igénylik a visszajelzést, így sértőnek is érzik, hogyha a párjukat a sokadik ruhapróba után már nem érdekli a dolog. A férfiak viszont azt nem tolerálják, ha a nő a műszaki tárgyak megvételébe szól bele.
[poll id=”220″]