Páva Zsolt polgármester köszöntötte a megjelenteket szerda délután a pécsi Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola folyamatban lévő fejlesztési projektjeinek bemutatása alkalmából szervezett eseményen. Az intézmény két éve került a Pécsi Egyházmegye kezelésébe, az azóta megvalósult pályázatoknak köszönhetően látványos fejlődésnek indult a meszesi iskola.
Czimmer Tamás igazgató rövid bevezetőjében emlékeztetett arra, hogy az iskola átvételekor szinte a nulláról kellett kezdeniük az építkezést, hiszen szinte bútor és iskolapad is alig maradt az intézményben. Az eltelt két év fejlesztéseinek köszönhetően azonban kézzelfogható változás tapasztalható az iskola életében.
Páva Zsolt polgármester köszöntőjében a mai világot átható értékvesztés elleni harcról beszélt.
– A mai világban egyfajta értékválsággal kell szembesülnünk. Nagyon sok olyan helyzettel találkozunk nap mint nap, amelyek során azok az értékek, amelyeket mi annak tartunk, mára elvesztették valós jelentőségüket, devalválódtak. Ebben az érték nélküli világban a biztos fogódzók megtalálása nagyon nehéz. Különösen nehéz egy gyereknek, hiszen jobban ki van szolgáltatva a külvilág hatásainak. Ilyen szempontból is nehéz helyzetben a szülő, az iskola, a társadalom is, hogyan bánjon ilyen helyzetben a felcseperedő gyermekekkel – mondta Páva Zsolt.
Ezért fontos az, hangsúlyozta a városvezető, hogy minél több olyan intézmény legyen, amely lehetőséget ad a szülőknek a választásra, ahol megkaphatják a kicsik a megfelelő értékrendet, ami ebben az esetben a kétezer éves kereszténységet jelenti.
– Ha ez az iskola értéket tud adni a tanulóknak, az fontos a jövőre nézve is. Ebben a Néri Szent Fülöp Katolikus Iskola megfelelő támasz, ennek jegyében kívánok további sok sikert az iskolavezetés és a tanárok számára – zárta mondandóját Páva Zsolt.
Az intézmény az „Innovatív Iskola” pályázat keretein belül megismertette tanulóit a média korszerű használatával, de nyelvi táborokat és elsősegélynyújtó tanfolyamokat is szerveztek számukra. A „Város peremén is van esélyed!” elnevezésű esélyegyenlőségi pályázat lehetőséget adott a diákok és szüleik számára, hogy eljuthassanak az ország különböző pontjaira és különböző kulturális programokon vehessenek részt.
Két testvériskolai pályázat révén egy Somogy megyei és egy erdélyi oktatási intézménnyel vették fel a kapcsolatot, a közösen szervezett programok lehetővé teszik, hogy a tanulók felfedezhessék a szomszédos megye és Erdély kincseit.