9 C
szerda, szeptember 18, 2024
KezdőlapTOPSzenzációs hajrával paralimpiai bajnok Konkoly Zsófia 400 gyorson!

Szenzációs hajrával paralimpiai bajnok Konkoly Zsófia 400 gyorson!

A szinte végig vezető ausztrál címvédő, Lakeisha Pettersont az utolsó 50 méteren megelőzve nyert aranyat a párizsi paralimpián a PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola klasszis úszója, Konkoly Zsófia!

A harmadik paralimpiáján rajthoz álló Konkoly Zsófia Párizsban 400 gyorson kezdte a programját, rögtön az úszóversenyek első napján. A PSN Zrt. klasszisa a délelőtti programban saját futamát megnyerve, második legjobb idővel jutott be a döntőbe, csak a szám címvédője, az ausztrál Lakeisha Petterson volt nála gyorsabb.

Azt lehetett sejteni, hogy Petterson a táv első felében lesz erősebb, míg Konkoly a hajrájában bízhatott. A finálé pedig igazolta is az előzetes várakozásokat. Petterson nagyon bekezdett, és 200 méter után már 2,5 másodperccel előzte meg a második helyen úszó Konkolyt. Aztán a pécsi kiválóság apránként elkezdte csökkenteni hátrányát, és mire az utolsó fordulóhoz értek, már ott volt nagy riválisa nyakán. Az utolsó 50 méteren pedig meg is előzte, az ausztrál már képtelen volt újítani, nem tudott mit kezdeni a PSN úszójának elképesztő hajrájával – Zsófia a fináléban hatalmasat repeszett, 11 másodperccel volt jobb, mint a délelőtti program során.

Ezzel Konkoly Zsófia pályafutása második paralimpiai aranyát nyerte meg, és ő szállította a párizsi magyar küldöttség első érmét is.

Fotó: archív fotó