-1 C
Pécs
szombat, november 23, 2024
Kezdőlapne pipáld kiSzócska: az egészségügy fejlődik

Szócska: az egészségügy fejlődik

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szerencs mellett a térség további harminc településén élő közel ötvenezer embernek biztosít magasabb szintű járóbeteg-szakellátást a település rendelőintézetében megvalósult több mint 800 millió forintos beruházás, amelyet csütörtökön adtak át.

Szócska Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyért felelős államtitkára az átadón azt mondta: a gazdasági világválság ellenére az egészségügy fejlődik, korszerűsödik, erről jószerivel alig beszélünk, a gondokról annál többet.

Az uniós forrásoknak, az Új Széchenyi Tervnek, a korábban indult fejlesztéseknek köszönhetően, egyre többen gyógyulhatnak és dolgozhatnak ilyen korszerű körülmények között – közölte az államtitkár a szerencsi intézményre utalva.

Mint mondta, az egészségügy legnagyobb baja, hogy hosszú éveken keresztül nem volt stratégiája.

A projekt révén a húsz évvel ezelőtt átadott Szerencs és térsége egészségügyi alap- és középfokú ellátását biztosító Szántó J. Endre Egészségügyi és Szociális Intézmény magasabb szintű járóbeteg-szakellátást tud biztosítani, és mód nyílik egynapos sebészeti, műtéti beavatkozásokra is, kúraszerű ellátásokra.

Szócska Miklós szólt arról, az ilyen intézményekben dolgozók nyugodtan nézhetnek a jövő elé, mert a rendszer úgy alakul, hogy akit lehet, azt járóbetegként gyógyítsanak meg, a cél az, hogy a nagy kórházakból a beteg lehetőleg a járóbeteg-intézményekbe menjen.

Az egészségügyi intézmény a közösség kiszakíthatatlan része, ezt „nem fogjuk kisgörgőkön áttolni Budapestre”, a tárca azon lesz, hogy a helyi közösségek integráns része maradjon a rendelőintézet – utalt a kórházak államosítása miatti esetleges helyi aggodalmakra.

Az egészségügyi dolgozókat az államtitkár megnyugtatta: minden pénz, amit a tárca megtakarít, illetve ami a népegészségügyi termékadóból beszed az állam – az idén ez mintegy 30-40 milliárd forintra tehető, „és minden pénzt amire kezünket rá tudjuk tenni – elképzeléseink még vannak – azt mind a bérekre fordítjuk”.

Szerencs 795 millió forintot nyert a projektre, ezt negyven millió forinttal egészítette ki a város. A fejlesztés egyik legjelentősebb eredménye, hogy heti 98 órával emelkedik a szakrendelések óraszáma. Az építési munkák költsége 450 millió forint, a műszer- és az eszközbeszerzésekre csaknem ugyanennyit fordítottak.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő