Még az első Orbán-kormány idején indult el az a projekt, amely több kabinetet is túlélt, s Pécsett kiemelkedően sikeres volt: a panelprogram tavalyi megtorpanása után 2011-ben ismét elstartolt.Ismeretes, hogy a tavalyi halálos kimenetelű miskolci paneltűz után sokkal szigorúbban vették a hatóságok a tűzvédelmi előírásokat, s Pécsett megtorpantak a szigetelési rekonstrukciók. A pécsi panelek jó része ugyanis eltér az általánosan elfogadott építészeti megoldásoktól, így a jogszabályokban rögzítettektől is, ezért több esetben ki sem adták az engedélyeket a házakra.
Nagy Csaba, Pécs alpolgármestere elmondta: egységes állásfoglalás alakult ki a hatóságok között, s így megszűnt a jogi bizonytalanság is, folytatódhattak idén a felújítási munkák.
A Lakásszövetkezetek és Társasházak Baranya Megyei Szövetségének elnöke, Nagy Emil szerint egyelőre csak csordogálnak a forintok a vállalkozókhoz, s nem látják még a kifizetések megindulását, ráadásul az is gondot jelent, hogy már az után az összeg után is be kellett fizetniük az adót a cégeknek, amely támogatást még nem kapták meg.
Pécs alpolgármestere szerint arányaiban a baranyai megyeszékhelyen újult meg a legtöbb lakás, hiszen 17.759 otthont, összesen 617 épületet érintett a felújítási program, amelynek értéke 2001 és 2011 között 7,4 milliárd forint volt.
A jelenleg futó programban 67 épület 2429 lakása érintett, amelynek teljes költsége 1,46 milliárd forint. Az önkormányzat ennek egyharmadát állja (495 milliót), ugyanennyit ad hozzá az állam, illetve a lakók szintén ekkora részt vállalnak a rekonstrukcióból.
Mint mondta, az utóbbi projekt még a 2008-ban meghirdetett pályázat kifutása, ám a program nagy része még hátravan, hiszen idén még 1,2 milliárdos beruházást hajtanak végre a panelházakon. Kiemelte: a programot szeretnék kifuttatni, s majd pedig a költségvetés helyzetétől függően folytatni a projektet.