péntek, október 18, 2024
KezdőlapHírzónaSzupermaraton

Szupermaraton

Fantasztikus teljesítmények, hó és szél a 6. BSI Balaton és Fél-Balaton Szupermaratonon.

A szupermaratont idén hatodik alkalommal rendezték meg. A versenyre 15 országból több mint 1000 résztvevő érkezett. A legmerészebbek egyéniben vállalkoztak a 195,4 kilométeres táv teljesítésére, de természetesen teljesíthették a távot párosban, csapatban is, illetve voltak napi szakaszok és fél balatoni táv is, illetve negyedik alkalommal teljesíthették a MaratonFüred 42,195 km-es távját.

A teljesítmény rendkívüli, amit a négy nap alatt a futók nyújtanak, de ezen a versenyen meg kell említeni az időjárást is, ami külön akadályt okozott a résztvevőknek. Első napokban a hideg mellé viharos szél párosult, a negyedik napon pedig a március ismét télbe fordult és havazott is, az utak pedig sokszor jegesre fagytak. Mindezek ellenére fantasztikus eredmények születtek.

A férfi egyéni verseny győztese Steib Péter, a Szufla Sportegyesület tagja, edzője Molnár Tamás. Az utolsó, Balatonfüred-Siófok közötti 50,7 km-es szakaszt 3:35.57 mp alatt teljesítette és így az összeredménye13:12.21. Ezzel 50 perccel előzte meg a német Marcus Baldaufot. A szupermaraton férfi egyéni harmadik helyezetje a görcsönyi születésű Kiss Sándor lett, aki a 195, 4 km-es távot a négy nap alatt, mindössze 14:34:27 idővel teljesítette a zord időjárási körülmények ellenére.