17 C
szerda, szeptember 18, 2024
KezdőlapPécs AktuálTaroltak a PSN Zrt. sportolói a Triatlon Országos Bajnokság első versenynapján

Taroltak a PSN Zrt. sportolói a Triatlon Országos Bajnokság első versenynapján

Öt első, egy második és egy harmadik helyet, valamint több értékes helyezést értek el a PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola versenyzői a Triatlon Országos Bajnokság első versenynapján – közölte a városi sportcég.

Mint írják, szombaton először a serdülő, a gyermek, az újonc 2-es és újonc 1-es korosztály mutatkozott be, majd a céges csapatok, a parasportolók és a Próbáld ki a triatlont felhívásra jelentkezett triatlonosok versenyeztek.

A délutáni sprintversenyen egyszerre rajtoltak el az elit, az elit U23, a felnőtt 1-4, a PTS4-es és PTS5-ös kategóriája parasportolók, a junior, az ifi, a szenior 1-4, valamint a veterán 1-2 kategóriájú férfi versenyzők, majd ugyanezekben a kategóriákban a női triatlonosok, de az olimpiai reménységek versenyén külföldi sportolók is bemutatkozhattak.

A sprintverseny abszolút győztese és egyben az elit U23-as első helyezett Péter Benedek (PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola) lett. Kovács Márton Soma (PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola) az elit férfi győztes idén, Mocsári Bence paralimpikon (PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola) a PTS5 kategóriát nyerte meg, Molnár Bea pedig felnőtt1-ben nem talált legyőzőre – áll a cég közleményében.