A pécsi óvodákban kiváló szakemberek, szép környezet és rengeteg érdekes program várja a gyerkőcöket. Ugyanakkor minden intézmény profilja kicsit más, így az önkormányzati ovikat egy cikksorozatban mutatjuk be, ezzel segítve a szülőket, hogy a megfelelőt válasszák gyermeküknek. Most a Kertvárosi Óvoda mutatkozik be.
A Kertvárosi Óvoda nyolc tagintézménye Kertváros lakótelepi környezetében, valamint a kertes házak között, zöldövezetben helyezkedik el. Mindegyik óvodában sokoldalúan képzett, innovatív, elhívatott alkalmazotti közösség dolgozik.
Óvodapszichológusuk, gyógypedagógusuk és fejlesztőpedagógusuk támogató szakmai munkájukkal segítik a gyermekeket, óvodapedagógusokat, valamint az érintett szülőket.
Csoportszobáik jól felszereltek, esztétikusak, rendelkeznek a szükséges és alapvető tárgyi feltételekkel. Tornaszobáikban és multifunkcionális ovi-foci pályáikon speciális mozgásfejlesztésre van lehetőség. Önálló, a világra nyitott, abban eligazodni tudó, egészséges önbizalommal rendelkező, érdeklődő, kreatív gyermekeket nevelnek.
Elnyert címeik: Erasmus+ Nívódíj, A PTE Partnerintézménye, Madárbarát óvoda, Állatbarát óvoda, Zöld óvoda, Boldog óvoda, Biztonságos óvoda.
Elnyert címeiknek megfelelően hangsúlyt fektetnek a gyermekek sokoldalú személyiségfejlesztésére, képességfejlesztésre, tapasztalatszerzésre, érzelmi intelligencia fejlesztésére és a szabad játék lehetőségére.
A nevelés folyamatában tevékenységközpontúságra és komplexitásra törekszenek egy gyermekközpontú, szeretetteljes, érzelmi biztonságot nyújtó óvodai légkörben, az érzelmekben, élményekben és tevékenységekben gazdag mindennapok által.
Kiemelt feladatuk a szülőföld értékeinek megismertetése, a hagyományok, tradíciók átörökítése, a tisztelete és az egészséges életmódra nevelés, a környezettudatosság, a fenntarthatóság értékrendjének hiteles képviselete. Intézményi szinten – tehát mind a nyolc tagintézmény – Zöld óvodaként működnek.
A zökkenőmentes óvoda-iskola átmenet magvalósítására törekszenek, hogy a gyerekek sikeresen kezdjék meg iskolai tanulmányaikat- mindezt a szülőkkel együttműködve.