Mostantól bárki hazaviheti a Pécsi Sört üvegben vagy dobozban. Az eddig csak csapolva elérhető sör a napokban került a boltok polcaira. A magyar prémiumkategória legjobb és legtartalmasabb sörét kóstoltuk, az eredmény magáért beszél. A pécsi sörökről már a külföldre utazóknak sem kell lemondaniuk.
A csapolt Pécsi sört és a napokban piacra kerülő palackosat hasonlítottuk össze, a különbség látványban és ízben is érezhető. Az új Pécsi 5 százalékos alkoholtartalommal rendelkezik, markánsabb, kicsit édesebb és aranyalóbb színe van. Az eredeti recept még 1923-ban készült, ezt alakították át a mai ízléshez. 229 forintos ajánlott kiskereskedelmi ára versenyképes, pécsi nagykereskedésekben már 175 forintért elérhető.
Az eredeti leírás szerinti alapanyagokból, nyíltkádas erjesztéssel készül. Az erjedés optimális folyamatához a főzet állandó 8,5°C fokos hőmérsékletére van szükség, amelynek ellenőrzését kétóránként egy rézből készült, merülő kézi hőmérővel végzik. A hétnapos főerjedési folyamat után a sört a gravitáció elvével az ászoktartályba fejtik, ezzel a kíméletes eljárással a sörben már meglévő kötött szén-dioxid nem szabadul fel. A főerjedés után lefejtett sör ászokolása (utóerjedése) hosszú ideig, 3-4 hétig is eltart. Az érlelés ászok pincében történik, -1°C fokos hőmérsékleten.
A megújult pécsi Pécsi Sör az első lépés a pécsi sörök megújításában, a jövőben több új prémium sör kerül majd piacra Pécsi Sör néven. – Szeretnénk eloszlatni azt a tévképzetet és megmutatni, hogy igazán jó söröket csak a kézműves sörfőzdék tudnak készíteni, ezért több új fajtával fogjuk bővíteni a Pécsi Sör termékcsaládot – mondta lapunknak Szabó Ádám, a Pécsi Sörfőzde marketingmenedzsere.
Jó hír a „sörisszáknak”, hogy külföldi nyaraláskor sem kell nélkülözniük a pécsi söröket, amelyekhez különböző szupermarketek és benzinkutak polcain lehet találkozni egyebek mellett a balkáni országokban, Itáliában, a Közel-Keleten vagy éppen Kínában. A sörfőzde pontos helyeket nem tudott megjelölni, személyes tapasztalat alapján tudjuk, hogy az orosz Gazprom balkáni benzinkútjain van Szalon sör.
Tesztelő 1:
Illata valóban friss, nagyon finoman kesernyésebb, mint a csapolt, ugyanakkor egy csöppnyi édes ízt is lehet érezni. Kellemes kombináció. Nem vagyok szakember, de vélhetően ez a karamellmaláta miatt lehet ennyire meghatározó. Karakteres, még sem nehézkes, erős dominanciájú. Nem hétköznapi, mégis jól eshet akár minden nap egy-egy pohárnyi belőle.
Tesztelő 2:
Meglepően kellemes ízharmóniát adott az üveges Pécsi Sör, közepesen testes sörként várhatóan a malátaimádók nagy kedvence lesz. A csapolt változathoz képest egy fokkal erősebb, ennek ellenére a nagy nyári hőségek ellen remek védelmet nyújthat majd.
Tesztelő 3:
Dizájnjában és ízében kis különleges, testes, markáns. Nagy magyar sörfőzdék egyik söre sem érhet a nyomába, sőt a legtöbb külföldi prémium láger sör is elbújhat mögötte.
Tesztelő 4:
A sör címkéje azt a minimalista, ám igényes tervezést sugallja, amely számomra tetszetős. Kellemes, aromás illat, amely azonnal meghozza a kedvet az első kortyhoz. Érződik, hogy van anyag a sörben.