A Pécsi Törvényszék a január 31-én tartott tárgyaláson a vádlottat különösen jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett drogbirtoklás bűntette miatt tíz év fegyházra és tíz év közügyek gyakorlásától eltiltásra ítélte.
Emellett a vádlott egy korábbi ítélettel kiszabott szabadságvesztésből történő feltételes szabadságra bocsátását megszüntették, továbbá a vádlottat a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből kizárták.
A bíróság által megállapított tényállás szerint a férfi 2020. május 23-án a tulajdonában lévő motorkerékpárral Siófokra utazott, 12 óra 29 perckor még ott tartózkodott. Élettársa eközben kutyáival egy kutyafuttatón volt, onnan 13 óra 15 perckor érkezett haza. Ugyanekkor a vádlott
– aki előzőleg anfetamint és kokaint is fogyasztott –
Pécs külterületére jutott, és ott a 66-os főúton, a Melegmányi út és az István-aknai elágazó közötti útszakaszon, előzést követően, a követési távolság be nem tartása következtében nekiütközött az előtte forgalmi okok miatt megálló személygépkocsi bal hátsó részének. A vádlott a balesetben súlyos sérüléseket szenvedett, ezért őt kórházba, a sürgősségi betegellátó osztályra szállították.
A vádlott közlekedése során hátizsákot viselt, melyet a mentőszolgálat szintén beszállított a kórházba, ahol személyes tárgyait a személyzet leltározta. Ennek során két téglaformájú, becsomagolt, kábítószergyanús anyagot találtak, amelyet a nyomozó hatóság tagjai lefoglaltak a vádlott hátizsákjával együtt. A csomagokban
több, mint 2 kilogramm tömbösített, úgynevezett „felütés” előtti állapotú, magas hatóanyagtartalmú kokain volt,
melyet a vádlott ismeretlen módon szerzett meg.
A nyomozó hatóság még ugyanezen a napon a vádlott lakóhelyén házkutatást tartott, ahol a konyhaszekrényből további kábítószergyanús, kannaboid anyagokat tartalmazó növényi származékot foglaltak le.
Az eljárás során végzett szakértői vizsgálat megállapította, hogy a vádlott által szállított kokain-bázis mennyisége közel
negyvenszer haladta meg a jelentős, és közel négyszer a különösen jelentős mennyiség alsó határát.
A vádlott és védője fellebbezést nyújtottak be felmentés végett, az ügyész pedig három munkanapot tartott fenn a fellebbezés esetleges bejelentésére, így az ítélet nem jogerős.