Megtették feljelentésüket a Bayer-Center Építőipari Kft. ellen azok az alvállalkozók, akik szerint nem fizették ki őket maradéktalanul. A kft.-t egy ügyvédnek adta el a Pécsett jól ismert vállalkozó, de előtte a cég tőkéjét 40 millióra leszállították.
Az elmúlt egy évtizedben közel 20 milliárd forintnyi közbeszerzést nyert el a Bayer József birtokában lévő Bayer-Center Építőipari Kft. A cég az ország számos pontján épített közpénzből, de Pécsett is ismert munkái között van a Nevelési Központ milliárdos felújítása, az EKF-programban elkészült Széchenyi tér megújítása, vagy éppen a Kertvárosban elkészült bérlakások is a cég nevéhez fűződnek.
A Bayer-Center – titkos minősítéssel – még a NATO-beszállítók között is szerepel, s a társaság honlapja szerint főbb megrendelőik között minisztériumok, önkormányzat, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága, s a Fővárosi Bíróság is megtalálható. A céggel szemben ugyanakkor többen is összeálltak: a Bayer-Center alvállalkozói ugyanis úgy vélik, hogy mondvacsinált okokra hivatkozva nem fizettek nekik.
Van olyan, akinek 120 millió forinttal is tartoznak.
Mint azt az M. I. Lesing Kft. tulajdonosa elmondta, ők a nagyatádi gimnázium bebútorozásán dolgoztak 2008-ban, ott is a Bayer-Center volt a fővállalkozó. A megállapodás szerinti 35 millió forintos jussukból mindössze 7 milliót kaptak, holott minőségi kifogás nem merült fel a munkájukat illetően, ám már az építési naplót sem írta alá a fővállalkozó. Arra hivatkozva nem fizetett, hogy jelentős kötbérfizetési kötelezettsége keletkezett, holott ők nem késtek a munkával.
Treszner János cége öt esztendeje szintén alvállalkozóként dolgozott a pécsi Nevelési Központ felújításakor, akkor villamos munkákat végeztek el. Szerinte a fővállalkozó nem fizetés helyett azzal állt elő, hogy az összegnek egyharmadát, hatmilliót elutal, de csak akkor, hogyha elismeri: nincs több tartozás vele szemben.
A cégek mindezek miatt büntető-feljelentést tettek a Legfőbb Ügyészségen, s egyben a dokumentumot Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztoshoz is eljuttatják.
Sérelmezik azt is, hogy miután 520 millió forintról 40 millióra lecsökkentették a cég tőkéjét, s a Bayer-Center Építőipari Kft.-t egy ügyvédnek eladták, aligha lesz módjuk – ha igazat adnak nekik – vélt követelésüket behajtani. A cégközlöny nyilvános dokumentumai szerint ugyanis már nem Bayer József (illetve az ő két cége, a Bayer-Center Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. és a Bayer-Center Asztalosipari Kft. ) a Bayer-Center Építőipari Kft. tulajdonosa, júniustól azt ugyanis dr. Solymos Vilmos Sándor ügyvéd birtokolja. Ám sem ő, sem Bayer József nem kívánt nyilatkozni, az utóbbi vállalkozó az ügyvédjét, Szabó Gábort jelölte meg, ám őt nem sikerült utolérnünk telefonon.