Aláírták a támogatási szerződést, amely szerint a 2021–2027-es európai uniós ciklusban Pécsnek összesen 80 millió forint áll rendelkezésére a TOP Plusz program keretében megvalósítandó fejlesztések előkészítő feladatainak ellátására – tájékoztatott az önkormányzat.
Az adott időszakban a program megvalósítására felhasználható keretösszeget a Területfejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága már meghatározta, idén április 11-én pedig együttműködési megállapodásban hivatalosan is deklarálta Pécs számára.
Konkrét fejlesztések viszont csak akkor indulhatnak, amennyiben megjelennek a felhívások, amelyre Pécs is jogosult lesz pályázati kérelmet benyújtani – írja a pécsi önkormányzat.
A 80 milliós európai uniós és hazai támogatás segítségével a projekt keretében az alábbi tevékenységek valósulhatnak meg:
- Új Fenntartható Városfejlesztési Stratégia elkészítése;
- TOP Plusz Városfejlesztési Programterv megalkotása;
- A nyilvánosság biztosítása;
- A stratégia felülvizsgálata a 2022-as népszámlálás adatai alapján;
- A városi zöld finanszírozási keretrendszer készítése, a város energiafelhasználásának átfogó energetikai felmérése;
- A városüzemeltetési szolgáltatások és önkormányzati fenntartású közintézmények digitalizációjára irányuló elemzések, felmérések, akcióterv kidolgozása;
- A város projektjeire, az akcióterületeire és a stratégia pénzügyi megvalósíthatóságára vonatkozó üzleti modell, terv;
- A Települési Zöld Infrastruktúra Fejlesztési- és Fenntartási Akcióterv, a Kerékpárforgalmi Hálózati Terv, a Fenntartható Mobilitási Terv felülvizsgálata, valamint a Települési stratégia /fejlesztési terv felülvizsgálata.
Pécs városvezetése mindent megtesz annak érdekében, hogy a 2021–27-es európai uniós ciklus előkészítő munkálatait a legmagasabb szakmai színvonalon valósítsa meg, valamint a forrást a város számára a legmegfelelőbb módon hasznosítsa – közli az önkormányzat.