A Magyar Közlönyben jelent meg néhány napja az erről szóló kormányrendelet.
Április végén írta alá Ruzsa Csaba, Pécs alpolgármestere és a japán Seiren vállalatcsoport képviselője, Toru Takegawa a beruházás megvalósításának szándékát rögzítő szándéknyilatkozatot, ami alapfeltétele volt a nemzetgazdaságilag kiemelt jelentőségű beruházás státusz elnyerésének.
Mivel a japán vállalat által kiszemelt, a Déli Ipari Parkban lévő terület részben önkormányzati tulajdon, a város nyújtott be kérelmet a kormányhoz a kiemelt beruházás címre. Ez többek között azt jelenti, hogy a hatósági engedélyeztetés jóval gyorsabban zajlik a szokásosnál.
Az Európa Kulturális Fővárosa projekt óta ez az első, közvetlenül az önkormányzathoz kötődő nemzetgazdaságilag kiemelt jelentőségű beruházás a városban.
Június végén kezdődtek meg az előkészítő munkák a pécsi Déli Ipari Park M60-as sztrádától délre eső területén, a Seiren vállalatcsoport leendő textilüzemének helyén. A 13 hektáros terület területen egy sík, üzemcsarnok építésére alkalmas felületet képeznek, a földmunkát várhatóan augusztus végére fejezik be.
Varga Péter, az önkormányzat gazdaságfejlesztési főosztályának vezetője lapunknak adott interjújában elmondta, októberben indul az építkezés, jövő szeptemberben pedig a cég már át akarja adni a gyárat és addig felvenni a közel kétszáz dolgozót.
Dossziénk a Seiren-beruházásról:
Megkezdődtek az előkészítő munkák a japán Seiren leendő pécsi üzemének helyén
A japán SEIREN épít gyárat Pécsett, az első ütemben 200 új munkahely létesül