Magisztrátus a több pécsi munkahelyért

Hirdetés

Még szorosabbra fűzi kapcsolatát és egyben magasabb szintre emeli az együttműködést Pécs önkormányzata a Pécsi Tudományegyetemmel, létrejön ugyanis az a Magisztrátus, amely a közös fejlesztéseket, terveket hangolja össze. A testületbe bevonják a pécsi püspökséget is.

Már szeptember 1-jén, a városnapi közgyűlési ülésen és tanévnyitó szenátusi ülésen is egyértelmű volt, új szintre lépett a Pécsi Tudományegyetem és Pécs kapcsolata. Az ülésen jelentette be Páva Zsolt, Pécs polgármestere, hogy a következő, szeptember 20-i közgyűlési ülésen kezdeményezi egy új testület, a Magisztrátus felállítását.

Páva Zsolt az egyetemen: szorosabb együttműködés kezdődött

– Elmélyült és hosszú távú együttműködésre van szükség az egyetemmel – hangsúlyozta Páva Zsolt, aki kifejtette, Pécsett a tudásalapú gazdaság kiépítése a cél, ezen a téren kiemelt együttműködést terveznek az egyetemmel. A cél egyértelmű: már most is számos olyan cég érkezett a városba – elég a Harmanra, az ITSH-ra, a Fossra gondolni –, amelyek az itt élő, magasan képzett szakemberekre alapoznak, ezen a téren további fejlesztések alapjait kell megteremteni.

– Csak megerősíteni és nyomatékosítani tudom Páva Zsolt polgármester felvetését – szögezte le Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem rektora, aki azt is felvetette, a Magisztrátuson kívül olyan operatív bizottságokat is létre lehet hozni, melyek fő feladata az lesz, hogy egy-egy projekt kapcsán eredményesen lobbizzanak, és minél több munkahely legyen Pécsett.

Miseta Attila rektor is úgy véli, ez egy fontos feladat

A közgyűlés csütörtöki ülésén dönt a Magisztrátus felállításáról, ahová a két partner mellett egy harmadikat is bevonnak, a Pécsi Püspökséget. A Magisztrátus tagja lesz Pécs polgármestere, a PTE rektora, valamint a pécsi püspök, emellett az egyetem és a város 3-3, az egyházmegye egy tagot delegál.

Ha felvetődne, hogy miért e három tag alkotja a Magisztrátust, elég csak az elmúlt időszak fejlesztéseire gondolni: az egyetem és a város számos területen dolgozik közösen, például a csaknem 25 milliárdos Modern Városok Program egyetemfejlesztései kapcsán vagy éppen a Zsolnay-negyedben. A Pécsi Püspökség összesen 17 milliárd forintnyi beruházást zárt le, illetve folytat, ezek között több pécsi iskolafejlesztés és turisztikai beruházás (például a bazilika vagy a Széchenyi téri dzsámi felújítása) is szerepel.

Hirdetés