Összesen heten képviselik Baranyát a feleakkora, 199 fős új országgyűlésben. Sorozatunkban gyakorlatilag ugyanazokat a kérdéseket tettük fel mindannyiuknak. Ezúttal Tóth Bertalan, az MSZP listán bejutott országgyűlési képviselője válaszol.
Önnek biztos befutó helye volt listán. Mi volt akkor a tétje az elmúlt időszaknak?
A tét a változás volt, és ebben jelentős előrelépés történt, hiszen a pécsiek döntő többsége nem a jelenlegi állapotra szavazott. Ma Pécsnek két ellenzéki képviselője is van a parlamentben.
Mit szólt a család, azon túl, hogy nyilván gratuláltak? Volt valami jó tanács, amit adtak?
Nagyon drukkoltak és végig mellettem álltak, ahogy most is. Tanácsuk az volt: „Mindig hallgasd meg az emberek problémáit és azokat próbáld megoldani!”
A következő hónapok – őszig – újra a kampányról szólnak majd, EP választás, majd az önkormányzati. Mit mondana, miért szavazzanak bizalmat az MSZP-nek a pécsiek?
Szeretnénk egy teljesen új városvezetési alternatívát felmutatni, amely az együttműködésről, a nyitottságról és nem a pártpolitikáról szól. Van programunk, amely a munkahelyteremtést, a közbiztonság javítását és a helyi adók drasztikus csökkentését tűzi ki célul.
Mesterházy Attilával majd’ 20 éve ismerik egymást. Kap valami fontos feladatot, pozíciót a pártban?
Az MSZP-ben testületek döntenek, egyelőre az értékelés folyik. Először az új politikai tartalmat kell meghatározni, majd a személyeket a faladatokhoz hozzárendelni. Amit rám bíznak, igyekszem legjobb tudásom szerint ellátni.
Mi a személyes célja, hogyan szeretné önmagát látni 4 év múlva?
Egy sokkal sikeresebb és fejlődő városban szeretném látni az itt élőket, a családomat és magamat.
Sorozatunk első részében Hoppál Pétert kérdeztük arról is, hogy valóban ő lesz-e Hoffmann Rózsa utódja, mint ahogy azt pletykálják országszerte.