A kiválasztott magyar asztronauta útját 2024-re tervezik. Szurkoljunk dr. Schlégl Ádámnak, a pécsi klinika szakorvosának!
Folytatódott a magyar űrhajósok kiképzése, a program részeként a négy jelölt az elmúlt hetekben szárazföldi és vízi oktatást kapott – számolt be a Magyar Nemzetnek Ferencz Orsolya, a Külgazdasági és Külügyminisztérium űrkutatásért felelős miniszteri biztosa.
Legutóbb a Magyar Honvédség szakembereinek segítségével a tagok túlélőtréninget teljesítettek, hiszen – mint mondta a lapnak Ferencz Orsolya – „arra is fel kell készülni, ha a landolás olyan helyen történne, ahol szükség van efféle tudásra. Nyilván jó lenne ezt elkerülni, de bizony ilyen már korábban is előfordult, ezért a mai napig része az űrhajósok kiképzésének.”
Közben folyamatosan zajlik az elméleti képzés, mely során megismerkednek a világűr és a súlytalanság legfontosabb fizikai jellemzőivel, a repülés alapszabályaival. Emellett felügyelet alatt fizikai erőnléti edzéseket végeznek, orvosi vizsgálatokon vesznek részt.
A cikkből kiderül, először kettőre csökken az űrhajósjelöltek száma, az ő kiképzésük az Egyesült Államokban folytatódik, majd a helyi szakértőkkel együtt választják ki a második magyar asztronautát, akinek tartalékként végig készen kell állnia arra, hogy ha baj van, beugorjon.
Csak egy jelöltből lesz űrhajós a magyar Hunor programban.
Reméljük, a pécsi ortopédsebész, dr. Schlégl Ádám lesz az, aki 2024-ben, legkésőbb 2025 első felében a világűrben teljesítheti a közel egy hónapig tartó missziót.