Tavaly januárhoz képest idén nőtt a vendégéjszakák és a Pécsre látogatók száma.
Annak ellenére, hogy a január nem mondható a turizmus legfontosabb, legnagyobb számokat produkáló hónapjának, Pécs mégis büszke lehet, hiszen a 2024-es évkezdethez képest idén januárban „szép növekedést könyvelhet el” a város a vendégéjszakák és a vendégek számát tekintve, tudtuk meg Kincses Márktól, az önkormányzat turizmusfejlesztési osztályának vezetőjétől. Mint mondta, a vendégéjszakák száma 8 százalékkal (17.300-re), míg a vendégek száma 6 százalékkal nőtt a tavaly januári adatokhoz képest.
Érdekesség – folytatta –, hogy a hangsúly az elmúlt időszakban az egyéb és a magánszálláshelyek felé tolódott el, tehát a Pécsre látogatók – belföldi és külföldi turisták egyaránt – januárban is inkább ezeket részesítették előnyben a szállodákkal szemben. Kincses Márk kiemelte, hogy bíznak benne, hogy nemsokára a szállodakínálat is „újabb kapacitásokkal” fog bővülni, amivel a pécsi szálláslehetőségek, szállástípusok egyensúlya egy kicsit visszarendeződhet.
A külföldi vendégek száma is jelentősen nőtt az előző januári időszakhoz képest, a legtöbben Németországból, Szerbiából és Horvátországból látogattak Pécsre – mondta az osztályvezető.
Ezt követően kitért a nemrég megrendezett – de már évek óta hagyományos – Turisztikai Kerekasztalra is, melynek témája újfent a turisztikai partnereikkel közösen elért eredményeik értékelése és a régió népszerűsítése volt. Kincses Márk elmondta, hogy a kerekasztalnak köszönhetően elindultak olyan újabb együttműködések is a partnerekkel, amelyekre a találkozó nélkül csak később, vagy talán soha sem jöhettek volna létre. Ennek köszönhetően – hangsúlyozta – Pécs egy igen erős turisztikai évnek nézhet elébe idén, amelynek érdekében azonban még sokat kell dolgozniuk, közösen a partnereikkel.
A turizmusfejlesztési osztály vezetője beszélt arról is, hogy a város kulturális programkínálatának megtervezésekor mindig ügyelnek arra, hogy egyaránt meg tudják szólítani a pécsieket és a Pécsre látogatókat is. Hozzátette, hogy a közeljövőben látványos fejlesztések indulnak az aktív turizmus területén: a Misina Tetőpont kialakítása és a Misina újjáélesztése csupán „egy nulladik pont” volt a mecseki látványosságok megújulásának folyamatában, hiszen még csak most fognak elkezdődni azok a munkák, amelyeknek eredményeként a hegyoldal turisztikai szempontból legjelentősebb, legnépszerűbb pontjait (például a Meseerdőt, a Niké-szobrot, a Mandulást) egy új hálózatba kötik.