A Fenntarthatósági témahét részeként ünnepélyes keretek között újabb Zsolnay-ivókutat adtak át, ezúttal a Pécsi Tudományegyetem Ifjúság úti campusán, a BTK-TTK díszudvarán április 7-én.
Az ivókút nem csupán egy esztétikai elem, praktikus eszköz az egyetemi polgárok számára, hanem egyben a közösségi élet fontos eleme is. A Zöld Egyetem Programnak és a Tettye Forrásháznak köszönhetően a PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium, a PTE Műszaki és Informatikai Kar után a PTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar és Természettudományi Kar közös díszudvara is büszkélkedhet egy, a Zsolnay gyár szakemberei által készített ivókúttal, melyet az átadót követően a hallgatók már birtokba is vettek – számoltak be az Univ Pécsen.
A megvalósuló fejlesztés egyértelműen mutatja, hogy egyetemünk proaktív módon reagál a környezeti és hallgatói igényekre, olyan megoldásokat kínálva, amelyek hosszú távon szolgálják az egyetemi polgárok kényelmét. Bízunk benne, hogy az új ivókút is éppoly népszerű és hasznos lesz, mint az eddigiek, és még inkább hozzájárul egy modern, zöld egyetemi környezet kialakításához – emelte ki Decsi István, a Pécsi Tudományegyetem kancellárja a Univ Pécsen.
Az ivókút környezetbarát, költséghatékony alternatívát nyújt a palackozott vízzel szemben. A hallgatók és munkatársak számára egyaránt könnyen elérhető, egy olyan helyen, ahol a találkozások, a pihenés és a felfrissülés egyaránt természetes része a mindennapoknak – mondta Kulcsár Tünde, a PTE Zöld Egyetem Programiroda irodavezetője.
A kék kerámia ivókutat Farkas Tamás, a Tettye Forrásház Zrt. vezérigazgatója adta át a kari vezetőknek, oktatóknak és hallgatóknak. A fenntarthatóság nemcsak nagy lépésekről szól, hanem a mindennapi apró döntéseinkről is – és egy pohár csapvíz máris egy kis lépés a jobb jövő felé – mondta a vezérigazgató az átadón.