Az utóbbi időben számos új lakó érkezett a Pécsi Állatkertbe, hiszen a közelmúltban rénszarvas, alpaka kanca, valamint egy hím arany aguti és egy hím nagy mara érkezett az állatkertbe. Májusban pedig két fiatal gyűrűsfarkú makival gazdagodott a park, akiknek a napokban járt le a karanténidejük, így már a látogatók is megfigyelhetik őket.
A gyűrűsfarkú maki, más néven katta vagy közönséges maki a vadonban kizárólag Madagaszkár szigetén fordul elő. Fennmaradását a vadászat és élőhelyeinek elvesztése veszélyezteti. Az európai állatkertek összehangoltan, az Európai Törzskönyvi Program (ESB) keretein belül tartják és tenyésztik a fajt. A Pécsi Állatkertbe is az ESB-program keretein belül érkezhetett meg a két új példány.
A pécsi parkban már a 2000-es évek eleje óta megtalálható ez a faj, azonban a csapatot bővíteni szerették volna, ezért két új egyedet szerzett be az állatkert. Bár a két fiatal hím május elején érkezett Pécsre, az első hónapot karanténban töltötték, a kötelező karanténidő lejártával pedig megkezdődhetett az összeszoktatásuk a régebb óta Pécsett élő fajtársaikkal.
Napjainkra az állatok egy egységes, 7 hímből álló csapatot alkotnak a Pécsi Állatkertben. A gyűrűsfarkú makik kifutójukat egy idős hím barna makival osztják meg: a két faj gyakran a természetben is közös csapatokat alkot. A pécsi parkban nem véletlenül csak hímeket tartanak, ugyanis a program sikeres működéséhez szükség van olyan állatkertekre, amelyek egynemű csapatok tartásával segítik a testvérintézmények munkáját.
Mazsola a holland Wildlands Adventure Zoo Emmenben született 2016. március 8-án, Tádé pedig a Miskolci Állatkert és Kultúrparkban látta meg a napvilágot 2017. április 18-án, majd a Veszprémi Állatkertbe kerültek, és innen érkeztek a Pécsi Állatkertbe.
A pécsi makikifutó különlegessége, hogy a látogatók is bejöhetnek ide, és tehetnek egy sétát az állatok között. Etetni azonban csak gondozói felügyelettel, a látványetetés során lehet a makikat: erre a nyári időszakban minden nap délután egy órakor nyílik lehetőség.