Országosan 11 milliárd forintot nyertek a sürgősségi betegellátás, így a mentőállomások fejlesztésére is, ami ennek köszönhetően gyorsabb és dinamikusabb lehet. Pécsett egyedülálló labort hoznak létre, ahol számítógépes, élethű babákon gyakorolhatnak a szakemberek. Emellett felújítják az állomást és új autókat is beszereznek.
Most még a folyosón várják a riasztást a mentősök. Ha szól a csengő, a nekik kell eltolniuk a mentőállomás bádogajtaját, hogy indulhassanak a szirénázó esetkocsik – jól mutatja a példa, hogy Pécsen is szükség lenne a fejlesztésekre „mentős-fronton”.
A jövőben egy fejlesztésnek hála elektromos kapukat is beszerelnek a pécsi mentőállomásra, s több más módon is gyorsítják a betegellátás. Országosan 200 új mentőautót állítanak szolgálatba, amiből Pécsre is jut majd.
Buda Péter, a Dél-dunántúli Regionális Mentőszervezet orvosigazgatója kiemelte, hogy a felújítások keretében energetikai korszerűsítést hajtanak végre, bővítik a garázsokat, azokban egyebek mellett mosó- és fertőtlenítő helyiségeket alakítanak ki.
Elmondta, hogy új járműveket, köztük egy mentőorvosi kocsit, továbbá orvosi eszközöket is beszereznek, emellett Pécsen egy szimulációs központ is segíti a mentők képzését, továbbképzését.
– Mindegyik állomásra két-két új autó érkezik, összesen hat, csak a kapurendszer modernizálásával másodperceket, perceket nyerünk – mondta Buda.
Emellett Baranya megyében jövő augusztus végére Pécsváradon, Sásdon és Szentlőrincen is lesz új mentőállomás, Komlón, Sellyén és Siklóson a meglévő ingatlanokat modernizálják. Ez azt jelenti, hogy állomásonként 10 új mentősre is szükség lesz.
Buda Péter magyarázata szerint a beruházásokra azért van szükség, hogy a mentők a riasztástól számított 15 percen belül mindenhova kiérjenek, a kor követelményeinek megfelelően gyorsabb és magasabb színvonalú ellátást tudjanak nyújtani.
Pécsett közel négy éve kezdődött meg a betegellátás fejlesztése, melynek keretében felújították a Lánc utcai rendelőintézetet, folyamatban van a négyszáz ágyas klinikai tömb átalakítása, s most megkezdődik a mentőszervezeti ingatlanok korszerűsítése is – foglalkta össze a fejlesztéseket Csizi Péter alpolgármester egy hétfői sajtótájékoztatón.
Csizi elmondta: nem állnak meg a fejlesztésekkel, a munka a jövőben is folytatódni fog, hogy az egészségügyi ellátás Pécsen ne csak az orvosok felkészültségben, hanem a technológia terén is 21. századi legyen.