-3 C
Pécs
hétfő, január 20, 2025
KezdőlapPécs AktuálÚj módszerrel gyógyítják a szívritmuszavaros betegeket a PTE-n

Új módszerrel gyógyítják a szívritmuszavaros betegeket a PTE-n

Több ezer szívritmuszavarral élő beteget műthetnek meg röntgensugárzásmentesen egy háromdimenziós térképező rendszer, és egy új eszköz kombinálásával a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ (PTE KK) Szívgyógyászati Klinikáján. A módszert Európában elsőként alkalmazták Pécsett.

A pécsi klinikán röntgensugárzás-mentesen végzik el a katéterablációs műtétek jelentős részét. A még nagyobb biztonságot és pontosságot azzal érték el a pécsi szakemberek, hogy háromdimenziós térképező rendszerrel együtt használnak egy olyan új eszközt, amely képes arra, hogy csak és kizárólag a roncsolni kívánt szívizomszövetet károsítja – írta a PTE sajtóközleményében.

Cziráki Attila professzor, a PTE KK Szívgyógyászati Klinika igazgatója az újdonság kapcsán elmondta: „Komplex, nagyon nehéz eseteket is meg tudunk ezzel az eljárással oldani. A betegek pedig egy ártalommal, nevezetesen a röntgensugárzással kevesebbnek vannak kitéve, és a lehető legnagyobb biztonságban vannak végig az eljárás során” – hangsúlyozta a klinikaigazgató.

Kupó Péter egyetemi adjunktus, a klinika elektrofiziológiai részlegének vezetője hozzátette:
„Tulajdonképpen egy elektromos mezőt alakítunk ki a károsítani kívánt terület fölött, ami kizárólag a szívizomsejteket képes roncsolni. Ez egy nagyon jelentős újdonság, amely egy biztonságosabb beavatkozást tesz lehetővé, mely során teljesen biztosak lehetünk abban, hogy a szívet körülvevő struktúrákat nem éri károsodás” – mondta el Kupó Péter.

Magyarországon mintegy 300 ezer ember él szívritmuszavarral, de csak minden századik beteg jut el műtétre. Ezzel az új eljárással a katéterablációs eljárás még biztonságosabbá tehető – áll a közleményben.

Az UnivTV videója az új eljárásról itt tekinthető meg:

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő