Hamarosan már a kivitelezőt kereshetik az új pécsi vásárcsarnok beruházására, lezárult ugyanis az áttervezés. Mutatjuk, milyen lehet az új csarnok!
Azt senki sem vitatja, hogy Pécsett szükség van egy új vásárcsarnokra, a jelenlegi már semmilyen szempontból nem felel meg a mai kor követelményeinek, a pécsiek nagyon várják az új vásárközpont felépítését.
Az önkormányzat az elmúlt időszakban számos lépést tett az ügyben a kormány támogatásával: a kabinet 500 millió forintos támogatásban részesítette Pécset, amelyből a leendő csarnok telkét vásárolta meg Pécs. Az ingatlan, amely a távolsági buszpályaudvar és az Ipar utca között fekszik, már a pécsi önkormányzat 100 százalékos tulajdonában áll.
Ahogy arról beszámoltunk, elkészültek a tervek is, a városnak központi támogatásból mintegy 2,5 milliárd forintos forrása van a beruházásra.
Időközben azonban több olyan körülmény is „közbelépett”, amelyet az új vásárcsarnok tervének elindulásakor még aligha lehetett látni. Ha valaki mostanában családi házat épített vagy csak egy lakást újított fel, észrevehette, rendkívüli mértékben megdrágultak az építőanyagok és az építők munkadíja is.
Az önkormányzat a piaci folyamatok fényében igyekezett úgy átterveztetni a korábban megálmodott épületet, hogy az eredeti tervek célja ne változzon, mégis a tervezett költséghatáron belül maradjon a végösszeg. A pécsi közgyűlés csütörtöki ülésén tárgyalja az ügyet, az előterjesztésből megtudható, milyen lesz az új vásárcsarnok, az új tervek ugyanis a közelmúltban teljesen elkészültek.
– Az elmúlt 9 év arról szólt Pécsett, hogy egyetlen olyan elhibázott beruházás se jöjjön létre, mint például a szocialista időszakból örökölt Expo Center. Ezért döntöttünk a Misina-projekt felülvizsgálatáról, így az oda tervezett jégpálya elhagyásáról, ezért döntöttünk arról, hogy a tüskésréti haditechnikai parkra szánt összegnek jobb helyet keresünk. A vásárcsarnok esetében is ez a vezérelv irányította döntésünket – mondta lapunknak Páva Zsolt polgármester.
Az áttervezett vásárcsarnok teljes alapterülete 5625 négyzetméter, a kapcsolódó kiegészítő területek (parkoló, kültéri részek, rakodórámpák) pedig további 1863 négyzetmétert jelentenek. A parkolási problémáin is próbálnak enyhíteni, újabb parkolóhelyek kialakításával. A szakemberek szerint egy jól fenntartható, színvonalas, világos, vásárlóbarát épület jön létre.
Mint megtudtuk, a közelmúltban az önkormányzat szakbizottsága döntött arról, elindítható a kivitelezésre szóló közbeszerzési eljárás, ezt hamarosan ki is írják, ha ez sikeres lesz, elkezdődhet a várva várt vásárcsarnok-építés.