A korábban már büntetett Tribuszer Zoltánnét újabb 8 év 5 hónap börtönbüntetésre ítélte a Komlói Járásbíróság nem jogerősen csalások és hatóság félrevezetése miatt. A pilótajáték-szervező a kilencvenes években vált hírhedté.
A bíróság azért döntött büntetése mellett, mert tizenegy embertől 20 millió forintot vett át azzal az ígérettel, hogy jelentős, akár 100-160 százalékos hozamot fizet.
A pénz nagy részével azonban Tribuszerné nem tudott elszámolni, csak hárommillió forint maradt meg.
A bíróság 9 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától, 3,9 millió forint vagyonelkobzást is elrendelt vele szemben, s kötelezte a sértetteknek okozott kár, továbbá több mint egymillió forint illeték és bűnügyi költség megfizetésére is Tribuszer Zoltánnét.
Ahhoz, hogy az emberek bizalmát elnyerje, Tribuszer Zoltánné hozamelőlegeket fizetett, de a teljes összeg teljesítése nem állt szándékában, és erre reális esélye sem volt. A nő egy ideig hitegette a sértetteket, majd 2010. november 25-én többük előtt már azt állította: 40 millió forintot raboltak el tőle, ezért nem tudja őket időben kifizetni.
A rablással kapcsolatban rendőrségi nyomozás indult és kiderült: Tribuszerné félrevezette a hatóságot, az általa elmondottak nem történtek meg.
Böröcz László büntetőtanácsa Tribuszer Zoltánnét a 8 év 5 hónap szabadságvesztés mellett 9 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától, 3,9 millió forint vagyonelkobzást is elrendelt vele szemben, és kötelezte a sértetteknek okozott kár és kamatai, továbbá több mint egymillió forint illeték és bűnügyi költség megfizetésére is.
A bíróság a kiszabott börtönbüntetésre, valamint a szökés és elrejtőzés veszélyére tekintettel elrendelte a vádlott előzetes letartóztatását – olvasható az MTI jelentésében.
Az ügyész az ítélet ellen súlyosbításért fellebbezett, a vádlott és védője nem jelent meg a tárgyaláson, így az ügy a Pécsi Törvényszéken folytatódik.
A korábban pilótajátékot szervező Tribuszer Zoltánnét és társait 1997-ben ítélték el jogerősen. Tribuszernét különösen nagy kárt okozó csalásokért, jogosulatlan pénzintézeti tevékenységért és magánokirat-hamisításért kilenc év börtönbüntetéssel sújtották. Az asszony ezt követően bujkált a hatóságok elől, a rendőrök 1999-ben egy budapesti lakásban fogták el.
A nő által vezetett cégek az 1990-es években havi 10 százalékos kamatot ígérve mintegy 24 ezer „befektetővel” szerződtek, és 3,8 milliárd forintot kaptak tőlük. Az átvett kárpótlási jegyeket és pénzt azonban nem vállalkozói tevékenységre, hanem a korábban belépők tőkéjének, illetve a pénz kamatainak visszafizetésére fordították.
A korábban belépő ügyfeleknek majdnem kétmilliárd forintot ki is fizettek, de a fennmaradó 14 ezer szerződés után járó négymilliárd forinttal szemben csupán 663 milliójuk volt, így a hiányzó összeget még akkor sem termelhették volna ki, ha a pénzt valóban befektetik.
A károsultaknak a 3,8 milliárd forint tőkéből csak 1,35 milliárd forintjuk térült meg a felszámolási eljárásban.