Pénteken közölték, megszüntetik a lánc optikai szolgáltatásokat nyújtó csoportját. Ezzel március közepén arra a hat, hipermarketeken belül működtetett optikai árusítóhelyre is lakat kerül, amelyekben a Tesco alkalmazottai állnak a pult mögött – írja a Magyar Nemzet.
Azt közölte két fővárosi és négy vidéki hipermarketjében működő optikai üzletek dolgozóival pénteken a Tesco, hogy a múlt hét elején bejelentett áruházbezárásokon kívül további takarékossági döntéseket is hoztak. A lépés a nyilvánosan ismertetett félezer elbocsátott alkalmazott mellett újabb két tucat dolgozót érint.
Egy áruházi bennfentes azt mondta: bejelentették, hogy március közepétől megszűnnek azok az áruházakon belül működő árusítóhelyek, ahol egyebek mellett optikai és fotószolgáltatásokat rendelhetnek a vásárlók. A döntés Budapesten a Váci úti és a Fogarasi úti extra áruházakat érinti. Ezenkívül a dunakeszi–fóti és a szegedi hipermarketben, valamint a miskolci, debreceni Tesco Extra áruházakban szűnnek meg a szemvizsgálatot, szemüvegkészítést is vállaló, kisméretű üzletek.
Egy-egy ilyen optikai egységben áruházanként átlagosan négyen dolgoznak, vagyis további két tucat alkalmazottnak, köztük optometristáknak, üzletvezetőknek, illetve 3, 6, 8 órára bejelentett dolgozóknak szűnik meg a munkahelye a láncnál.
Erről a lépésről az előírások szerint a vállalat nem köteles tájékoztatni a munkaügyi hatóságot vagy a nyilvánosságot, mert több telephelyen hajtják végre, vagyis nem számít csoportos leépítésnek. Értesüléseink szerint a pénteki bejelentéskor az árusítóhelyek megszűnésére nem közöltek pontos időpontot. Azt jelezték, az üzletlánc március közepéig tudja kiszolgálni a vásárlókat, ekkor várható, hogy bejelentik az optikai piacról történő kivonulást.
A Tesco mi vagyunk?
Újabban nem a vevőcsalogató akciókat harsogják a Tesco áruházlánc hangosbeszélői. Inkább politikai hangulatkeltéssel foglalkoznak, így tálalják a cég megbukott üzletpolitikájának kínos következményeit. A Magyar Nemzet vezércikke.
Úgy tudjuk, a négy és fél éve működtetett üzletág a kezdetektől veszteséget termel, mert az áruházak irányítói nem voltak járatosak az optikai piacon, s a rossz üzleti tervezés sem segítette elő az egységek nyereséges működését. Tescós informátoraink jelezték, már egy évvel ezelőtt is rebesgették a veszteséges szemüvegboltok bezárását.
Olyan jelzések is érkeztek, miszerint a láncnál az egységek megszűnését a vasárnapi zárva tartást elrendelő törvény március 15-i életbelépésekor tárnák a nyilvánosság elé, hogy a kormányzati politikára hárítsák az újabb intézkedést. Emlékezetes, a múlt héten bejelentett 13 magyarországi áruház megszűnését is úgy magyarázta Nigel Jones, az itteni leányvállalat brit vezetője, hogy ahhoz a magas adóterhek és a multinacionális kereskedelmi vállalatok működését nehezítő jogszabályok vezettek.