-0 C
Pécs
péntek, november 22, 2024
KezdőlapHírzónaÚjra bérlőre lelhet a Szerecsen Patika

Újra bérlőre lelhet a Szerecsen Patika

Kibővült funkcióval, a patikamúzeum értékeinek megőrzésével találhat új bérlőre a tavaly márciusban bezárt belvárosi gyógyszertár. A Dél-dunántúli Kulturális Ipari Klaszter (DDKI) ugyanis egy összetett, a kulturális turizmus kiszolgálását célzó központ kialakítását tervezi a Pécs Holding Zrt. tulajdonában lévő Szerecsen Patika ingatlanában – a kezdeményezést szerdán tárgyalja az oktatási és kulturális bizottság.

Tavaly márciusban vette vissza a Pécs Holding Zrt. a korábbi bérlőtől, s azóta nem volt jelentkező a havi nettó 240 ezer forintos bérleti díjú, védett berendezésű ingatlan kibérlésére.

Az Oktatási és Kulturális Bizottsága szerdán fogadta el a DDKI által elgondolt javaslatot, amely szerint korábban Sipőcz Patika néven ismert, ma Szerecsen Patikának hívott gyógyszertárban az ottani múzeum továbbműködtetése mellett a korábban a Széchenyi téren működő Remekek Háza projekt újragondolt és módosított koncepciója alapján hasznosítanák a bérleményt.

Az üzemeltetést a Sipőcz Ház Nonprofit Kft. végezné, mely a Dél-dunántúli Kulturális Ipari Klaszter támogatásával jönne létre, a projektvezető Éberling László, a DDKI Klaszter munkatársa.

Mint azt lapunknak Éberling László elmondta, egy kultúrturisztikai központ létrehozása a cél a különleges helyszínt kihasználva, Dublinban például egy templomban alakítottak ki ilyen centrumot. Szerinte csupán patikaként nem hasznosítható a Szerecsen Gyógyszertár bérleménye, ezért döntöttek a fenti hasznosítás mellett, ami mögött egy igen széles együttműködési háló is kibontakozik a város, a Zsolnay Negyed és turisztikai szereplők között.

A DDKI elképzelései szerint különböző kézműves termékek értékesítését is felvállalnának, jegyet is értékesítenének, valamint vendéglátói funkcióval is kiegészítenék a profilt. Ez utóbbi inkább a kóstoltatást szolgálná, s például helyi sajtokat, ásványvizeket, szörpöket kínálnának a vendégeknek néhány fős asztaloknál.

Az elgondolásokat a Baranya Megyei Múzeumok Igazgatósága és a Semmelweis Orvostudományi Múzeum is támogatja, miközben – más szervezetek mellett – a Pécsi TÉDÉeM, a Magyar Turizmus Zrt., a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara, a Dél-dunántúli Örökségturisztikai Klaszter is együttműködési szándékát fejezte ki. A tervek szerint már áprilisban megnyitják kapujukat, kedvezményes bérleti díj mellett.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő