Előzetesen nem várt részvételt, és nem várt hatalmas Fidesz-győzelmet hozott az április 8-i országgyűlési választás. Pécsnek több képviselője is bekerült az egyéni körzetekből és listáról.
Frissítve (0.55): A Fidesz szerint alázatot követel az eredmény
A Baranya 2-es körzetet megnyerő Hoppál Péter, fideszes képviselő elmondta, hogy a négy évvel ezelőtti választáshoz képest nőtt a Fideszre szavazók aranyára, többen választották a 2-esben is a Fideszt, mint az elmúlt négy évben. Ez az eredmény nagyon nagy alázatot követel, és még több munkát.
Bíznak abban, hogy egyéniben sem dőlt még el minden Csizi Péter körzetében. Nem lefutott játszma tehát – mondta.
Csizi Péter, a Baranya 1-esben induló pécsi országgyűlési képviselőjelölt is azt mondta, hogy nagyjából 1 százalék körül van 93 százalékos feldolgozottság mellett a különbség, és még várják azoknak a szavazatait, akik nem Pécsen voksoltak, ők nagyjából 3500-an vannak. Az ő voksaik szombaton érkeznek meg.
Frissítve (0.52): Páva Zsolt nyilatkozata
Pécs polgármestere, Páva Zsolt elmondta, hogy egy nehéz nap éjszakája volt ez minden szempontból, le a kalappal a választók előtt, hogy ilyen nagy számban támogatták a Fidesz jelöltjeit, kiemelkedő az eredmény országosan és helyben is. Még akkor is, hogy az egyik pécsi jelölt esetében vannak még bizonytalanságok, hiszen mindkét pécsi körzetben több szavazatot szereztek.
Frissítve (0.50): Hadházy és az Együtt elnöksége lemondott, Gyurcsány nem
Folytatódnak a lemondások az ellenzéki pártvezetőknél: Molnár Gyula, az MSZP elnöke bejelentette, hogy lemond a párt teljes elnöksége. Így tett Hadházy Ákos, az LMP társelnöke is. Szél Bernadett, az LMP másik vezetője azonban nem beszélt erről, ahogy Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke sem. Mindannyian kudarcnak nyilvánították viszont az eredményt, és közölték, a magas részvételben sokáig bíztak, de az a jelek szerint inkább a Fidesz szavazóit jelentette.
Az Együtt tudomásul veszi a választás eredményét – mondta Juhász Péter, a párt elnöke vasárnap éjjel, aki bejelentette, hogy lemond az Együtt elnöksége. Az ellenzéki politikus a párt budapesti eredményváró helyszínén tartott sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy csalódottak az ellenzék teljesítményét illetően.
Vona Gábor, a Jobbik elnöke pedig azt mondta, hétfőn beadja a lemondását.
Frissítve (0.49): Mellár: A parlament lelkiismerete leszek
Mellár Tamás, független képviselő az ünneplést követően röviden nyilatkozott a sajtó képviselőinek:
– Az újonnan felálló parlament lelkiismerete próbálok majd lenni – fogalmazott Mellár. – Azért mert független vagyok, nem köt a pártfegyelem, nem a nekem előírtak szerint nyomom a gombokat.
– Engem a szakmai ismeretem, meggyőződésem és a szavazó polgárok véleménye fog vezérelni, hiszen nekik tartozom a leginkább, ők segítettek hozzá a mandátumhoz. A Fidesz fölényes győzelmétől függetlenül a színfalak mögött nagyon gyenge, mind gazdasági, mind politikai szempontból, hogy az erkölcsi oldalról már ne is beszéljek – tette hozzá Mellár.
Frissítve (0.45): A DK csalódott
– Nem vagyok felhőtlenül boldog. Nagyszerű dolog, hogy Mellár Tamásnak sikerült megnyernie körzetét, de sajnos sem a baloldal, sem a DK nem szerepelt túl jól – mondta lapunknak Kunszt Márta, a Demokratikus Koalíció pécsi önkormányzati képviselője.
A pécsi politikus elmondta, sokkal több szavazatot vártak az országos listára.
Frissítve (0.43): A szocialisták büszkék
Szakács László, az MSZP baranyai elnöke szerint látszik, hogy Budapesten sokat erősödött a baloldal, vidéken viszont ezen még sokat lehet – és kell is – dolgozni.
– Mellár Tamás győzelmére azonban nagyon büszke vagyok, arra, hogy civil, szakszervezeti és pártos összefogással sikerült olyan hátteret építeni, amilyennel le tudtuk váltani a Fidesz képviselőjét.
Szakács elmondta, bízik benne, hogy jól és sikeresen tudnak majd együtt dolgozni a jövőben.
Frissítve (0.37): Nagy Ferencet, a Baranya 2-es választókerületben a Demokratikus Koalíció képviselőjelöltjét többszöri próbálkozásra sem értük el.
Frissítve (0.08): A Jobbik a médiát okolja
Csalódottak a Jobbiknál is. A párt képviselőjelöltje, a Baranya 2-es választókerületben indult Gyimesi Gábor a helyi részeredmények nyilvánosságra kerülése után (a politikus 22 százalékot szerzett körzetében) elmondta, hogy azt gondolták, a magas választási részvétel az ellenzéknek kedvez, de – mint mondta – úgy tűnik, hogy ez nem így lett.
– Furcsállom az eredményt, de hát ez van, ez a demokrácia, az emberek döntenek. Akármekkora felháborodás volt érzékelhető a választások előtt a kormánnyal szemben, úgy látszik, hogy mégiscsak ezt akarják az emberek. Gondolom, ez az egész a kormánymédia túlsúlyából jöhet. Semmi mással nem kampányolt a Fidesz, csak azzal, hogy az ellenzék lebontaná a határkerítést, pedig ez ránk, a Jobbikra nem igaz, de úgy tűnik, hogy megették az emberek ezt a butaságot – mondta.
Ezt követően Gyimesi Gábor átadta a telefont a Baranya 1-es választókerületben indult Fogarasi Gábor képviselőjelöltnek, aki a körzetben 14,20 százalékon végzett. Fogarasi csak annyit mondott, hogy „várjuk meg a végét”, majd elbúcsúzott. A politikust ezután többször próbáltuk elérni azért, hogy kommentálja saját eredményét, de nem vette fel a telefont.
Frissítve (0.02): Így ünnepelték Pécsen a Fideszt
Frissítve (23.54): Vona Gábor lemond
Vona Gábor lemond a Jobbik elnöki tisztségéről. A politikus vasárnap esti sajtótájékoztatóján közölte: a párt elnöksége hétfő délután tervezi meg a további feladatokat.
Frissítve (23.52): Orbán Viktor: sorsdöntő győzelem!
Magyarország nagy győzelmet aratott, „sorsdöntő győzelmet arattunk” – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap éjjel a kormánypártok budapesti eredményváró központja, a Bálna előtt a Fidesz-KDNP győzelmét hozó parlamenti választás után.
„Győztünk!” – ezzel kezdte beszédét a kormányfő, a Fidesz elnöke, aki úgy fogalmazott: a magas részvétel minden kétséget zárójelbe tett. „Egy nagy csata van mögöttünk, sorsdöntő győzelmet arattunk, lehetőséget kaptunk, lehetőséget teremtettünk magunknak, hogy megvédjük, megvédhessük Magyarországot” – mondta Orbán Viktor.
Frissítve (23.40): Keresztes: tragikusak az eredmények
Az LMP eredményváróján fagyos a hangulat, csalódottak a jelenlevők. Keresztes Lóránt személyesen arra számított, hogy két számjegyű lesz az eredmény.
– Súlyos csalódás ez a választási eredmény. Azt néztük elsősorban, hogy sikerül-e a kormányváltás, ezért most nagyon le vagyunk törve – mondta Keresztes Lóránt. Hozzátette, hogy apró vigasz, hogy az LMP-nek van egy egyéni győzelme országosan, és a négy évvel ezelőtti listás eredményükön is javítottak.
A politikus elmondta, hogy a Baranya 1-es körzetben úgy néz ki, hogy nyer Mellár Tamás, ami azt jelenti, hogy a pécsiek változást akarnak, és meghallották az üzenetet!
Frissítve (23.09): 70 százalékos feldolgozottságnál ennyi egyéni körzetet nyert a FideszBaranyai eredmények
1. választókerület – Pécs (76,77 százalékos feldolgozottság)
1. Mellár Tamás (Független) – 39,15 százalék, 15 462 szavazat
2. Csizi Péter (FIDESZ-KDNP) – 37,33 százalék, 14 743 szavazat
3. Fogarasi Gábor (JOBBIK) – 14,20 százalék, 5608 szavazat
2. választókerület – Pécs (71 százalék)
1. Hoppál Péter (FIDESZ-KDNP) – 41,74 százalék, 14 139 szavazat
2. Gyimesi Gábor (JOBBIK) – 21,93 százalék, 7429 szavazat
3. Nagy Ferenc (DK) – 19,99 százalék, 6771 szavazat
3. választókerület – Mohács (82,12 százalék)
1. Hargitai János (FIDESZ-KDNP) – 59,40 százalék, 20 451 szavazat
2. Szőcs Norbert (JOBBIK) – 22,68 százalék, 7808 szavazat
3. Lukács János (DK) – 8,50 százalék, 2928 szavazat
4. választókerület – Szigetvár (74,22 százalék)
1. Nagy Csaba (FIDESZ-KDNP) – 52,07 százalék, 15 669 szavazat
2. Vass Péter (MSZP-PÁRBESZÉD) – 23,96 százalék, 7210 szavazat
3. Andrics Aliz (JOBBIK) – 15,64 százalék, 4708 szavazat
Frissítve (22.35): A pizza megérkezett az LMP-hez
Már nagyon várják az eredményeket a szimpatizánsok és az aktivisták a Fidesz bázisán. Egyre többen vannak a kormánypárt rendezvényén. Az LMP eredményváróján is nagy a várakozás, a pizza is már megérkezett.
Frissítve (22.27): Gyurcsány szerint nem lehet legyőzni a rendszert
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke azt mondta, hogy a választás nem volt szabad és nem volt tisztességes. Hozzátette, álláspontját a végeredménytől függetlenül fenntartja. Dacára annak, hogy a választás nem tisztességes, egészen felemelő az a fajta nekibuzdulás, ami az országot jellemezte – tette hozzá. Megosztotta azt a reményét, hogy vasárnap az „Orbánnal szemben álló sokaság mozdult meg”, mert elhitték, hogy le lehet győzni a rendszert.
Frissítve (21.28): A DK tisztes eredményre számít
Nagy Ferenc, a Baranya 2-es választókerületben a Demokratikus Koalíció képviselőjelöltje szerint várható volt a magas részvételi arány, ehhez pedig a DK is hozzátette a maga részét szavazóinak hetek óta tartó biztatásával.
A DK-s képviselőjelölt arra számít, hogy tisztes eredményt fog elérni. Nagy Ferenc szerint nem állnak rosszul az ellenzéki pártok között, de a számlálások végéig biztosat nem tud mondani. Reménykednek benne, hogy 1 órán belül részeredmények lesznek.
Frissítve (21.26): Legek
A Baranya 2-es számú választókörzetben a 100-as szavazókörben (Fábián Béla utca) a legnagyobb a részvétel, méghozzá 83,33 százalékos, míg a Baranya 1-esben a 71-es számú, az egyik Jurisics utcai szavazókörben volt a rekord, itt 81,33 százalék volt a részvételi arány.
Frissítve (21.14): Az LMP 8-10 százalékos eredményére számít
Nyolc-tíz százalékos LMP-s választási eredményre számít Hadházy Ákos társelnök, és bízik abban, hogy egyéni mandátumot is szereznek. A politikus ezt pártja eredményváró rendezvényén, egy budapesti szállodában az urnazárást követően nyilatkozta vasárnap.
Frissítve (21.09): Molnár Gyula: a döntés legitim lesz
Molnár Gyula, az MSZP elnöke a demokrácia fényes győzelmeként értékelte a magas választási részvételt vasárnap este és úgy látta, a szavazáson meghozott döntés legitim lesz.
Frissítve (21.04): Novák: az emberek megértették, hogy Magyarország sorsa a tét
Novák Katalin, a Fidesz alelnöke különösen örömtelinek nevezte, hogy a kistelepüléseken is sokan mentek el szavazni.
A kormánypárti politikus közölte, az elmúlt nyolc évben nagyon sokat tettek azért, hogy az ország erősödni tudjon, a családok nagyobb biztonságban, minél jobban tudjanak élni. Ezért – mint mondta – bízik abban, hogy őket támogatják a választók, és jó eredményre számít.
Frissítve (20.49): Csizi szerint is jó, hogy sokan voltak
Csizi Péter a Baranya 1-es választókerület fideszes képviselőjelöltje azt mondta a Pécsi Újság.hu-nak, hogy ez a nap arról szólt, hogy megkérdezték a választópolgárokat, és a magas részvétel jó, mert így sokan mondták el az álláspontjukat, s így alakul majd ki az ország véleménye.
Frissítve (20.07): Mellár elvégezte a munkát
Mellár Tamás az MSZP és a DK által támogatott független képviselőjelölt a Corso Hotelben tartja eredményváró estjét kampánystábjával.
Mellár lapunknak elmondta, az, hogy ennyien mentek el szavazni, jelzi, hogy a társadalom nagy része érzi a választás tétjét, aktivizálta magát.
– Ez a nap, végeredménytől függetlenül egy szép napja lesz a demokráciának, hiszen rengeteg ember győzte le a saját közömbösségét és döntött úgy, hogy elmegy választani.
A politikus szerint ez a rekordmagas részvételi arány pedig mindenféleképpen legitimálni fogja a választások végkimenetelét.
– Az eredménytől függetlenül úgy érzem ma este, hogy elvégeztem azt a munkát, amire szerződtem, a csapatom és én is végigdolgoztuk az elmúlt két hónapot. Meglátjuk, mire volt elég ez a munka. A legfontosabb, hogy úgy tudjak kiállni az este végén, hogy ne kelljen önmagamnak szemrehányást tennem, bármi is lesz a vége.
Frissítve (20.04): Pengeélen táncol a Jobbik
Megkerestük a Jobbik pécsi képviselőjelöltjeit is, Gyimesi Gábort és Fogarasi Gábort. Gyimesi Gábor kérdésünkre elmondta, hogy véleménye szerint, ha az országos választási részvételi arány eléri a 70 százalékot, akkor a Jobbik több helyen is tud nyerni egyéniben, így pedig szerinte nagyobb az esély a kormányváltásra. Hozzátette, hogy „pengeélen táncolnak”, ez a részvételi arány ugyanis – mint mondta – kedvezhet a Fidesznek vagy akár az ellenzéknek is.
Fogarasi Gábor kérdésünkre, hogy milyen eredményre számít, azt mondta, hogy érdemben erre nem tud válaszolni, és majd csak akkor fog nyilatkozni, ha látja a végleges számokat. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nagyon örül annak, hogy az országos részvételi arány elérte a 70 százalékot.
Frissítve (19.55): Bizakodnak az LMP-nél
Keresztes László Lóránt LMP-s képviselő elmondta, hogy arra számítanak ma este, hogy ilyen magas részvételnél nem lesz meg a Fidesz többsége.
– Akikkel beszélgettem az elmúlt időszakban, mind a kormányváltásban bíznak – tette hozzá.
Ami az LMP céljait illeti, Keresztesék 10 százalék fölötti listás eredményre számítanak és több egyéni győztesre országosan, Pécsen pedig számításaik szerint szinte biztosan meg fogja valaki előzni Csizi Péter.
– Kutatások azt mutatják, hogy az LMP a leginkább integratív párt, vagyis átszavaznak ránk bal, illetve jobb oldalról is. Emiatt nagyon bizakodóak vagyunk a pécsi eredményeket illetően is – tette hozzá.
Frissítve (19.43): Nehéz megmondani, mely pártok lesznek a magas részvétel nyertesei
Az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában Lánczi Tamás, a Századvég Alapítvány vezető elemzője arról beszélt: általános tapasztalat szerint érdemben nem módosít a pártok támogatottságának arányán az ilyen növekedés, mivel az leképezi a korábbi pártpreferencia-arányt.
Szerinte a Demokratikus Koalíció és az LMP aggódhat a magas részvétel miatt, „a tízszázalékos küszöböt pedig az MSZP-nek kell megugrania”, de a jelek szerint sikerrel veszik ezt az akadályt.
Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője szerint azoknak a pártoknak kell aggódniuk a magas részvételi arány miatt, amelyeknek jól körülhatárolható a szavazóbázisuk, tartalékuk azonban nincsen.
Utalt arra, hogy az általa várt, 70 százalék körüli végleges részvételi adatnál 56-57 ezer voksra van szükség egy százalék megszerzéséhez, ez pedig nehezíti az ötszázalékos küszöb elérését a kisebb pártoknak.
Minden politikai erőnek van aggódnivalója a magas részvétel miatt – jelentette ki, hozzátéve, nem lenne meglepve, ha ugyanazok a pártok jutnának be a parlamentbe, mint 2014-ben.
Frissítve (19.08): Ezek a baranyai adatok
Ezek a legfrissebb részvételi adatok Baranyában, bár a megye összességében átlag alatti részvételt jegyez, de Pécsen az 1-es választókerületben kicsit magasabb, mint az átlagos.
BARANYA | 01 | Pécs | 78 544 | 54 430 | 69.3 % |
BARANYA | 02 | Pécs | 75 762 | 50 279 | 66.36 % |
BARANYA | 03 | Mohács | 71 985 | 46 279 | 64.29 % |
BARANYA | 04 | Szigetvár | 77 081 | 48 830 | 63.35 % |
A szavazókörök bezárása után a szavazatszámláló bizottságok hozzákezdhetnek a voksok szétválogatásához és összeszámlálásához.
A szavazatszámláló bizottságoknak először több adminisztratív feladatot el kell végezniük, mielőtt az urnákat felbonthatnák: összecsomagolják az elrontott és fel nem használt szavazólapokat, és jegyzőkönyvben rögzítik a szavazáson megjelentek számát.
Csak ezek után bonthatják fel az urnákat, de addig nem kezdik el a szavazókörökből érkező eredményadatok közlését, amíg valamennyi szavazókör be nem zár, az utolsó választópolgár le nem adta a voksát.
Frissítve (19.03):
A választásra jogosultak 68,13 százaléka, 5 365 511 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 18.30 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
A részvételi arány 18.30 órakor Vas megyében volt a legmagasabb, 71,94 százalék, ami 147 237 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Borsod-Abaúj-Zemplén megyében volt, 63,55 százalék, ebben a megyében 332 743-an voksoltak.
Baranyában továbbra is alacsonyabb a szavazók aránya az országos átlagnál: 65,87 százalék voksolt, ez 199 818 szavazót jelent.
A fővárosban a szavazók 72,75 százaléka, 990 587 választópolgár adta le szavazatát 18.30 óráig.
Frissítve (17.39):
A részvételi arány 17 órakor Vas megyében volt a legmagasabb, 66,71 százalék, ami 136 535 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Hajdú-Bihar megyében volt, 58,86 százalék, ebben a megyében 250 921-en voksoltak.
A fővárosban a szavazók 67,28 százaléka, 916 067 választópolgár adta le szavazatát 17 óráig.
Baranya megye továbbra is elmarad kissé az országos átlagtól: a jogosultak 60,99 százaléka voksolt, ez 185 016 szavazót jelent.
A korábbi parlamenti választásokon az utolsó részvételi adatot 17 óra helyett 17.30-kor tették közzé. Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 49,52 százalék, a 2002-es választáson 65,56 százalék szavazott 17 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 61,72 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 59,28 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 56,77 százalék voksolt 17.30-ig.
Frissítve (16.57): Páva Zsolt és Hoppál Péter is leadta szavazatát
Páva Zsolt, Pécs polgármestere és Hoppál Péter, a Baranya 2-es választókörzetben induló fideszes jelölt is leadta voksát.
Frissítve (16.07): Ittas férfi csinált botrányt
A pécsi 021-es szavazókörben 13.30-kor egy férfi részegen jelent meg, derül ki a Nemzeti Választási Iroda holnapjáról. A férfi egyfolytában telefonált és politikai nézeteit is hangoztatta, bár többször felszólították, hogy ezt ne tegye. Végül az illető szavazni sem ment be, ellenben a számára átadott üres szavazólapokkal együtt távozott.
Frissítve (15.42):
A részvételi arány 15 órakor Pest megyében volt a legmagasabb, 55,81 százalék, ami 560 001 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt, 49,47 százalék, ebben a megyében 219 370-en voksoltak.
Baranya megye továbbra is kissé az országos átlag alatt van a szavazási arányt tekintve, a szavazópolgárok 51,65 százaléka, 156 706 szavazó adta le a voksát.
A fővárosban a szavazók 57,71 százaléka, 785 785 választópolgár adta le szavazatát 15 óráig.
Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 39,28 százalék, a 2002-es választáson 51,78 százalék szavazott 15 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 48,89 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 46,78 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 45,02 százalék voksolt 15 óráig.
Frissítve (15.37): Hatalmas a sor a Kossuth téren
A Citrom utcáig ér a sor a Kossuth térről a szavazóhelyiség előtt, de ez különleges eset: itt azok állnak a sorban, akik nem a lakóhelyükön szavaznak. A többi pécsi szavazókörben tudomásunk szerint zökkenőmentes a voksolás.
Frissítve (13.55): Az ellenzékiek videóban üzentek
Berkecz Balázs, az Együtt, Nemes Balázs, a Momentum Mozgalom és Gyimesi Gábor, a Jobbik képviselőjelöltje is üzent a Facebook-oldalán.
Frissítve (13.42):
A részvételi arány 13 órakor Pest megyében volt a legmagasabb, 45 százalék, ami 451 528 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt, 37,7 százalék, ebben a megyében 167 187-en voksoltak. A fővárosban a szavazók 45,52 százaléka, 619 821 választópolgár adta le szavazatát 13 óráig.
Baranyában az országos átlagnál némiképp kevesebben voksoltak, 40,7 százalék a résztvevők aránya, ez 123 458 szavazót jelent.
Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 32,58 százalék, a 2002-es választáson 40,19 százalék szavazott 13 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 38,22 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 35,88 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 34,33 százalék voksolt 13 óráig.
Frissítve (11.41):
A részvételi arány 11 órakor Békés megyében volt a legmagasabb, 32,56 százalék, ami 91 750 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt, 26,43 százalék, ebben a megyében 117 191-en voksoltak.
Baranyában az országos átlagnak megfelelő a szavazási kedv, 11 óráig a jogosultak 29,97 százaléka, 90 927 szavazó adta le voksát.
A fővárosban a szavazók 29,14 százaléka, 396 755 választópolgár adta le szavazatát 11 óráig.
Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 23,66 százalék, a 2002-es választáson 26,37 százalék szavazott 11 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 27,23 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 24,78 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 23,23 százalék voksolt 11 óráig.
Frissítve (10.03): Csizi Péter, a Baranya 1-es választókörzetben induló fideszes jelölt már leadta voksát a Köztársaság téri szavazóhelyen.
Frissítve (9.30):
A részvételi arány 9 órakor Békés megyében volt a legmagasabb, 15,34 százalék, ami 43 240 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Borsod-Abaúj-Zemplén megyében volt, 11,74 százalék, ebben a megyében 61 450-en voksoltak.
A fővárosban a szavazók 11,1 százaléka, 151 197 választópolgár adta le szavazatát 9 óráig.
Baranya megyében 9 óráig 13,71 százalék volt a részvételi arány, ami 41 603 szavazót jelent.
Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 9,80 százalék, a 2002-es választáson 8,81 százalék szavazott 9 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 11,39 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 10,23 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 9,50 százalék voksolt 9 óráig.
Az NVI a nap folyamán kétóránként közöl összesítést a részvételi arányokról. A következő adatok 11 óra után lesznek elérhetők az NVI honlapján.
Frissítve (08.02):
Országosan a választásra jogosultak 2,24 százaléka, 176 087 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
A részvételi arány 7 órakor Békés megyében volt a legmagasabb, 2,59 százalék, ami 7300 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Győr-Moson-Sopron megyében volt, 1,98 százalék, ebben a megyében 7124-en voksoltak. Baranyában pedig 2,24 százalékos volt az arány, 6810 szavazó adta le szavazatát.
A fővárosban a szavazók 1,92 százaléka, 26 200 választópolgár adta le szavazatát 7 óráig.
Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 1,87 százalék, a 2002-es választáson 1,41 százalék szavazott 7 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 1,66 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 1,61 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 1,64 százalék voksolt 7 óráig.
Az NVI a nap folyamán kétóránként közöl összesítést a részvételi arányokról. A következő adatok 9 óra után lesznek elérhetők az NVI honlapján.