A magyar határtól délre, a horvát Szentgyörgyváron fogta ki Đure Čordašev a nem mindennapi szörnyet a Drávából. A Podravski.hr tudósítása szerint a horgász nagyon meglepődött, még soha nem látott ugyanis hasonlót. A körülbelül 30 centi hosszú állatot lefotózta, majd visszahelyezte a vízbe.
Az állat tulajdonképpen valójában élő fosszíliának tekinthető, hiszen már körülbelül 500 millió éve lakja bolygónk vizeit. Jól tette a horvát férfi, hogy visszadobta a fogakban dúskáló jószágot, hiszen szigorúan tilos kárt tenni ezekben a szigorúan védett állatokban. A horvát hírportál szerint Đure Čordašev szerencséjén múlott, hogy sikerült kifognia egy példányt, ugyanis ez egyébként gyakorlatilag lehetetlen feladat.
A lény az ingolafélék családjába tartozik, leginkább édesvizekben és a partközeli tengervizekben fordul elő. Érzékeny a túl meleg vízre, ezért trópusi vizekben ritka. A trópusokat leszámítva világszerte elterjedt. A Kárpát-medencében két faj él, a dunai ingola (Eudontomyzon mariae) és a tiszai ingola (Eudontomyzon danfordi). Mindkettő édesvízi életmódú. Gazdaságilag jelentéktelenek, ritka előfordulásúak, védettek.
Nagy részük jellegzetes halparazita. Kör alakú szájukkal, fogakkal felszerelt fűrészes, előre-hátra mozgatható nyelvükkel halakra tapadnak, azok testnedveit szívják.
Forrás: Podravski.hr, Wikipedia