Újabb tanúk meghallgatásával folytatódott a Szigetvári Törvényszéken az a pótmagánvádas bírósági eljárás, amelyet a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. kezdeményezett a cég korábbi vezérigazgatója, Vári Attila ellen.
A második tárgyalási napon több tanút is meghallgatott a bíróság, bár legtöbbjük vallomása nem nagyon vitt közelebb senkit az eltűnt – majd Vári Attila által visszaszolgáltatott – winchesterek ügyében a megoldáshoz.
A PSN Zrt. korábbi titkárságvezetője, majd a cég egykori létesítmény és biztonsági vezetője állt a tanúk padjára, de mind a kettejük vallomását nagyjából annyival lehet összefoglalni: semmire sem emlékeznek. E mellett a bíró és az ügyvédek kérdéseire legtöbbször a „nagyon régen volt már, nem emlékszem”, a „nincsen róla tudomásom” és a „nem tudok róla” szóösszetételekkel válaszoltak, illetve ezek tetszőleges kombinációiban. Mind a kettejük vallomásából kiderült, hogy a munkájuk során nem nagyon találkoztak informatikai jellegű problémával, nem tudtak róla, hogy eltűntek merevlemezek, de még azt sem tudták, hogy egyáltalán voltak winchesterek. A levelezési rendszer anomáliáit nem tapasztalták, de ha esetleg történt is olyan, hogy eltűntek levelezések a rendszerből, arra ők nem emlékeznek.
A PSN korábbi biztonsági vezetője egy kérdésre válaszolva úgy fogalmazott, ő nem is beszélt a cég informatikusával, ugyanis 6-8 év alatt nem emlékszik, hogy lett volna olyan problémája, aminél szüksége lett volna ilyen segítségre. A bírónő egy kicsivel későbbi kérdésénél aztán a tanú ellentmondott saját magának. Azt kérdezték tőle, ismerte-e a PSN informatikusát, mire igennel válaszolt, meg is nevezte az informatikust, és hozzátette, hogy vele beszélt, amikor számítástechnikai gondja akadt. Érdekes volt hallgatni, hogy a tanú nem csak a céges laptopja márkájára, de még a színére sem emlékezett.
A volt titkárságvezető vallomásában arról beszélt, hogy a fontos levelezéseket nem csak digitálisan, hanem kinyomtatva, lefűzve is tárolták a PSN irodájában illetve raktárában. Később, a PSN átvilágítását végző ügyvéd is tanúvallomást tett, ő azonban arról beszélt, hogy ilyen dokumentumokat nem találtak az átvilágítás során.
A bíróság beidézte tanúkánt annak az informatikai cégnek a vezetőjét is, akiket már a Máté János vezette PSN bízott meg azzal, hogy az idő közben a cég birtokába visszakerült merevlemezekről az adatokat másolják ki. A másolást végző cég ügyvezetője a bíróságon azt mondta, hogy bár olyan megbízásuk nem volt, hogy a lemezeken szereplő adatokat vizsgálják meg, illetve ellenőrizzék, tűntek-e el adatok arról korábban, de azért talált olyan nyomokat, ami alapján szerinte fennáll a lehetősége annak, hogy töröltek adatokat a winchesterekről. Elmondása szerint akadt olyan 2019-es dátumozású fájl-mappa, amely üres volt. Bár a tanú szerint ez természetesen nem bizonyíték semmire, de ésszerű következtetés azt feltételezni, hogy adatok tűntek el.
Szintén tanúként idézték be a mai tárgyalási napra a PSN korábbi könyvvizsgálóját, illetve a cégvezető-csere idején ügyvédként közreműködő személyt is, azonban érdemben nem tudtak vallomást tenni, Máté János, a PSN Zrt. ügyvezetője ugyanis nem adott felmentést nekik a titoktartási kötelezettségük alól.
A mai tárgyalási nap végén jött aztán a „bombaֲ”. A PSN jogi képviselője ugyanis arról számolt be, hogy a cég levelezőrendszerét kezelő szolgáltató, a Telekom ugyan korábban épp a PSN kérését visszautasítva nem adott ki információt arról, hogy 2019 őszén, a winchesterek eltűnése idején történt-e adattörlés a levelezőrendszerből, és ha igen, akkor hol, azonban kiderült, hogy a telekommunikációs vállalat bírósági kérvény esetén ezeket az adatokat a bíróság rendelkezésére bocsátja. A tárgyalást vezető bíró el is fogadta a felperes indítványát, így hamarosan kikérik majd a Telekomtól az ominózus információkat.
E mellett az is kiderült, hogy informatikai szakértő és kárszakértő bevonására is sor fog kerülni az eljárás során. A következő tárgyalást 2023. január 26-án tartják majd, ahol újabb tanúk meghallgatásával folytatódhat az eljárás.