Hirdetés

A nő maga kérte, hogy ne segítsenek rajta, apa és fia pedig „tiszteletben tartotta” döntését. A Pécsi Ítélőtábla közleménye. 

A vádirat szerint a 76 éves sértett együtt élt házastársával, az elsőrendű vádlottal és első
házasságából született fiával, a másodrendű vádlottal. A nő több súlyos betegségben szenvedett, amelyek miatt orvosi kezelés alatt állt, de betegségei életét nem veszélyeztették.

Ő azonban egészségi állapotát a ténylegesnél sokkal súlyosabbnak értékelte, mindez aztán oda vezetett, hogy 2020 márciusában öngyilkosságot kísérelt meg. Az elsőrendű vádlott talált rá és nyomban mentőt hívott. A gyors orvosi beavatkozásnak hála a sértett életét akkor megmentették.

Az esetet követően a sértett többször hangoztatta férje és fia előtt a határozott öngyilkossági szándékát. Felszólította őket arra, hogy a következő kísérletekor ne segítsenek rajta, ne is hívjanak segítséget, hagyják meghalni.

Apa és fia próbálták lebeszélni, de a nő hajthatatlan volt – végül elfogadták kérését.

A sértett 2021 júniusában aztán túladagolta a cukorbetegsége miatt számára előírt inzulint, hogy életének véget vessen. Az elsőrendű vádlott reggel arra ébredt, hogy a nő hangosan hörög. Próbálta ébresztgetni, de látta, az asszony eszméletlen. Közben hazaért a fiú, apjával meg is beszélték egymás között, hogy a nő ismét öngyilkosságot kísérelhetett meg.

A férfi kétszer is kérte apját, hívjanak orvosi segítséget, ő azonban ezt elutasította, mondván, ígéretet tettek arra, hogy hagyják meghalni. Végül elfogadták a helyzetet, a nőt mindössze hideg vízzel borogatták, mellette maradtak, amíg látták, hogy nincs pulzusa és nem lélegzik.

Ekkor fia megpróbálta újraéleszteni, értesítették a háziorvosukat is, aki megállapította a nő halálát és értesítette a rendőrséget. A vádlottak később megtalálták a sértett által írt búcsúlevelet…

A nő halálának közvetlen oka heveny inzulin-túladagolás okozta vércukorszint-csökkenés
és agykárosodás volt. Ha időben orvosi segítséget hívtak volna, akkor talán még ma is élne.

Az első fokon eljárt Szekszárdi Törvényszék a vádlottakat emberölés bűntette miatt 2-2 év
börtönre ítélte, a szabadságvesztés végrehajtását mindkét vádlott esetében 5-5 évi próbaidőre felfüggesztette.

A másodfokon eljárt Pécsi Ítélőtábla azzal hagyta helyben az elsőfokú ítéletet, hogy a
vádlottakat előzetes mentesítésben részesítette – zárul a vádirat.

Hirdetés