Az NB III. pécsi rangadóján, alacsony színvonalú játék mellett a PMFC hozta a kötelezőt, és legyőzte a PEAC-ot.

Igazán pikáns mérkőzést rendeztek az NB III. kilencedik fordulójában, hiszen a PMFC a másik pécsi csapat, a PEAC vendége volt – a találkozó helyszíne pedig természetesen a PMFC Stadion volt. A Munkás szurkolói gondoltak is egy merészet, és ezúttal a vendégszektorban foglaltak helyet.

A PMFC ultrái ezúttal a vendégszektorban szurkoltak

A fentiek alapján az első fél óra „játéka” kapcsán arra tehát nem hivatkozhatott Aczél Zoltán együttese, hogy kimerítette a hosszú utazás. Így egészen egyszerűen csupán arról volt szó, hogy kifejezetten enerváltnak tűnt a PMFC. A mezőnyfölénye mondjuk így is nyomasztó volt, de a kapu közelébe érve elfogyott Daruék tudománya.

Aczél Zoltán, a PMFC vezetőedzője nem lehetett maradéktalanul elégedett csapata játékával

Aztán a 32. percben egy pontrúgás után épp Daru bólintotta a labdát a PEAC kapujába, ráadásul úgy lehetett vele, hogy egy gól nem gól, így hat perccel később Fejős passza után lábbal is betalált. Az első félidő hajrájában aztán még akadt néhány helyzete Bacheszéknek, igaz Lengyel Szabolcs révén a PEAC is veszélyeztetett egyszer, az eredmény azonban már nem változott a szünetig.

A második félidő aztán nagyjából hasonlóan indult, mint az első. A labda a PMFC-nél volt sokkal többet, de játékban nagyon sovány volt, amit Aczél Zoltán együttese mutatott. Kicsit olyan is volt, mintha bőven meg lenne elégedve a kétgólos előnnyel az ezúttal vendégségben játszó Munkás. Persze ilyenkor szokott jönni a hidegzuhany – és ez azúttal is így volt. Szűk fél órával a vége előtt ugyanis Lengyel Szabolcs szépen lépett ki Füredi és Ikonomou között, majd jobb külsővel szépen ki is lőtte Helesfay kapujának jobb alsó sarkát.

Sok fejpárbajt láthattunk a PEAC tizenhatosán belül

Ez érezhetően fel is bosszantotta kicsit a PMFC-t, amely próbált magasabb fordulatszámon pörögni a bekapott gól után, de a helyzetek továbbra sem sorjáztak a PEAC kapuja előtt. Hegedűs előtt azért adódott egy nagy lehetőség, de balos bombáját Varga nagyot vetődve védeni tudta.

Végül maradt az 1-2, így a PMFC ismét három ponttal gazdagodott – de ezt a meccset biztosan nem fogják a kirakatba tenni a piros-feketék.

PEAC–PMFC 1-2 (0-2)
Labdarúgó-NB III., Dél-Nyugati csoport, 9. forduló. Pécs, 1000 néző.

PEAC: Varga D – Varga B., Czimmerman, Encz, Than, Leidl – Kiss M. (Schuszter, 60.), Hawkins, Győri, Lengyel Sz. – Major (Egri, 80.). Vezetőedző: Egri Krisztián.
PMFC: Helesfay – Lengyel N., Füredi, Ikonomou, Preklet – Szalánszki (Vas, 55.), Bachesz (Bukovics, 55.), Rabatin, Fejős (Wirth, 82.) – Tóth Z., Daru (Hegedüs, 66.). Vezetőedző: Aczél Zoltán.

Gólok: Lengyel Sz. (62.), ill.  Daru (32., 38.).