Hirdetés

Bogos Csaba egy napja publikált videója már 75 ezer megtekintésnél jár a Youtube-on.

A két elsőfokú felmentő ítéletet hatályon kívül helyezve új eljárást rendelt el a Pécsi Ítélőtábla múlt kedden a pécsi fideszes városvezetéshez kötődő, korrupciógyanús Volvo-ügyben.

A pécsi Bogos Csaba közel tízperces videóban dolgozta fel a történteket és foglalta össze az ügy lényegét, megszólaltatva többek között azt a Csizmadia Pétert, aki jelenleg a Fidesz pécsi polgármester-jelöltje, a buszbeszerzés idején pedig az önkormányzat gazdasági és pénzügyi ellenőrzési bizottságának elnöke volt. Ezen a bizottságon is átment a korrupciógyanús buszbeszerzés.

Bogos Csaba megkérdezte Csizmadia Pétert, hogy belátja-e, hogy akkor hibáztak, mire a politikus annyit válaszolt: „Valaki hibázott”. Később azt fejtegette, hogy egy alapos szakmai anyag került akkor az önkormányzat elé, és próbálta a Tüke Busz és a Volvo Hollandia közé beékelt, az ügyleten 650 milliós hasznot kaszáló Bus and Coach nevű holland cég felelősségét hangsúlyozni. A per során egyébként tanúként meghallgatták Páva Zsolt volt polgármestert, Csizi Péter és Girán János volt alpolgármestereket, Bánki Erik fideszes országgyűlési képviselőt, és utóbbi közeli rokonát, az önkormányzatnak éveken át gazdasági tanácsokat adó közgazdász-üzletembert is.

Lapunk rövidesen hosszabb elemző cikkben mutatja be, a másodfokú bíróság dr. Krémer László vezette tanácsa milyen precizitással szedte darabokra a döbbenetesen felületes elsőfokú ítéletet, és milyen érvekkel támasztotta alá, hogy a Tüke Busznál és a pécsi önkormányzatnál is lehettek olyanok, akiknek felelőssége felmerülhet abban, hogy a közlekedési céget, azaz végső soron a várost 650 milliós kár érte a majdnem tíz évvel ezelőtti buszbeszerzés során.

Péterffy Attila is nyilatkozik a videóban. A polgármester szerint az általa elrendelt átvilágítás derítette ki, hogy sem az előző fideszes városvezetés, sem a korábbi Tüke Busz-menedzsment nem tett semmit annak érdekében, hogy a várost ért kárt megtéríttesse, azaz nem jelentettek be polgári jogi kártérítési igényt az eljárás során. Péterffy szerint a másodfokú ítélettel a polgárjogi igény újraéledt, és számolnak a több mint 600 milliós kártérítéssel.

Hirdetés