-4 C
Pécs
vasárnap, január 19, 2025
KezdőlapHírzónaVízmű-részvények ára a tét

Vízmű-részvények ára a tét

A francia Suez Environnement SA által felkért könyvvizsgáló iroda, a brazil Compass Lexecon szakembereivel ült tárgyalóasztalhoz Pécs polgármestere, Páva Zsolt a Pécsi Vízmű Zrt. (PV) részvényeinek áráról, mint kártalanítási összegről. Az elsőfordulós megbeszélésen a pécsiek véleményét is megismerhették az ügyben.

Az önkormányzat 2009 őszén lépett birtokba a PV Zrt. székházában, azt követően, hogy a város közgyűlése határozatban mondta ki: felbontja a francia SUEZ-zel kötött szindikátusi szerződést, és a PV-vel fennálló, a városi víziközmű működtetésére vonatkozó megállapodást. Az önkormányzat azért döntött így, mert véleménye szerint a cég nem a vízdíjak csökkentését, hanem a terjeszkedést tartotta szem előtt, de sokallták a vállalat menedzseléséért a Sueznek fizetett díjat is.

A szakítás után perek sokasága indult, és azóta sem tudtak megegyezni a felek a PV részvényeinek ügyében. A közelmúltban mozdultak el az álláspontok, s a Suez által felkért Compass Lexecon iroda munkatársai egyeztettek a városvezetésével csütörtökön.

A megbeszélés után a városházán tartott sajtótájékoztatón Páva Zsolt, Pécs polgármestere úgy fogalmazott, hogy sikeres volt a megbeszélés, ugyanakkor meglepetés volt számukra, hogy az előzetesen elkészített kétszáz oldalas szakvéleményt csütörtökön kapták kézhez. Ennek részleteiről így nem is tudott nyilatkozni. Mint mondta, a következő két-három hétben a város szempontjait is megismertetik a szakértő céggel, így kellőképpen tudják árnyalni a szakvéleményt. Szerinte ugyanis számos lényeges dolgot nem is tudtak a dokumentumot készítők, melyek igen fontosak az ügy szempontjából.

Szabó Iván, a város jogi képviselője hozzátette: a Compass Lexecon képviselői is elképedtek a sajtóban megjelent milliárdos kártalanítási pénzeken, mivel ők egyáltalán nem határoztak meg ilyesmit.

Az eljárásról szólva elmondta: a cég nemzetközi sztenderd szerint, miután az egyik féltől beszerzett adatokat, felkereste a másik felet, hogy megismerje véleményét a felállított értékelési szempontrendszerről, valamint várják Pécs állásfoglalását a részvények értékét illetően is.

Az ügyvéd szerint mindezek alapján lehet megállapítani a részvények 2009-es értékét, s azt, hogy mekkora összegért veheti meg azokat a város. Nincs szó kártérítésről, hanem részvényvásárlásról, mint kártalanításról – szögezte le.
Az összeg megállapítására akár egy hónapon belül is sor kerülhet, s egyelőre kérdéses, hogy az önkormányzat is elfogadja-e a Suez által felkért szakértő cég megállapításait. Az ügyvéd szerint 2009 októberében szerették volna azt, hogy ez ügyben tárgyaljanak, de erre azóta nem került sor.

Leszögezte: egyes sajtóhírekkel ellentétben nincs folyamatban lévő per a bécsi Választott Bíróság előtt, egy ilyen jogi eljárás elindítását Pécs nem is tervezi.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő