-4 C
Pécs
szombat, január 18, 2025
KezdőlapCsemegeVízszűrő nélkül is lehet párásítani?

Vízszűrő nélkül is lehet párásítani?

A párásító alkalmazása nem is kérdés, főleg a téli fűtési időszakban. A túlzottan száraz levegő ugyanis egészségügyi problémákhoz vagy anyagi károkhoz vezethet. De vajon vízszűrő nélkül is érdemes ebbe belevágni? Cikkünkben megnézzük!

Miért van szükség a párásításra? 

Egy BonAir.hu párásító berendezés jó szolgálatot tehet a téli időszakban. A fűtés ugyanis nagyon kiszáríthatja a levegőt, így a relatív páratartalom kritikusan alacsonnyá válhat. Azokban a lakásokban, ahol 20 °C-nál melegebbre fűtik a helyiségeket, ott szinte folyamatosan száraz a levegő. Ez az érték pedig akár 30% alatti is lehet. 

De miért olyan nagy probléma ez? A túl száraz levegő kiszárítja az orr- és toroknyálkahártyát, ami fontos szerepet játszana a légút védelmében. Így könnyebben lehet beteg a lakó, fájhat a torka, kivérezhet az orra és sokára múlhat el a köhögése. Ugyanilyen probléma merül fel a szemszárazság és a bőr irritációja esetén.

A kiszáradt légutak miatt gyakrabban előfordulhat horkolás, torokirritáció vagy száraz köhögés. És bár furcsa lehet, de a hírekben erről is hallottunk már: az alacsony páratartalom a lakásban található növényekre, állatokra és bútorokra is negatív hatással van. Érdemes tehát elgondolkozni egy párásító készülék használatán.

Milyen keménységű vízzel lehet párásítani?

Párásítani csak vízzel lehet, ezért lényeges, hogy milyen berendezéshez milyen vizet használ. Egy melegpárásító készülék például kemény vízzel, azaz csapvízzel is használható. Ez a készülék felforralja a vizet, ami egyből sterillé válik, és a vízben lévő szennyeződések a készülék tartályában maradnak.

Egy ultrahangos készüléknél viszont már fontos a víz szűrése, lágyítása. A nem megfelelő vízszűrő alkalmazásakor ugyanis nagyon hamar láthatóvá válik a vízkő a lakásban, hiszen fehér por rakódik le. Ez nem csupán esztétikai, hanem egészségügyi problémákat is okozhat. Éppen ezért lényeges a megfelelő vízszűrő patron.

Ezeket a párásítókat nem szabad a típushoz tartozó vízlágyító patron nélkül használni. Enélkül ugyanis az ultrahangos membrán a levegőbe porlasztja a vízben található szennyeződéseket. A párásításnak azonban nem az a célja, hogy ártson, hanem pont az egészség megőrzése. Célszerű tehát lágy vagy szűrt vizet használni, vagy ha erre nincs lehetőség, akkor a megoldás a vízlágyító patron.

Milyen vizet és milyen szűrőt érdemes használni?

A párásító készülékekbe nem megfelelő az ásványvíz, hiszen annak magas az ásványi anyag-tartalma. A desztillált víz túl drága a cél eléréséhez, a csapvíz pedig nem mindig megfelelő lágyságú. Akkor mi marad? A szűrt víz jó megoldás lehet, de a legjobb a vízlágyító patron.

Milyen szűrő legyen? 2018-ban jelent meg a BONECO legújabb fejlesztésű vízszűrője, ami hatékonyabb szűrésre képes, mint a korábbi modellek. A benne lévő aktív szén még jobban megszűri a vizet, így kikerülnek belőle a szennyeződések és szagok. 

Amennyiben szeretne professzionális megoldást találni az otthon levegőjének párásítására, úgy érdemes felkeresnie a BonAir.hu weboldalát.

(x)

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő