-4 C
Pécs
vasárnap, január 19, 2025
KezdőlapHírzónaLézerközpont-balhé: bennragadt százmilliók?

Lézerközpont-balhé: bennragadt százmilliók?

Hónapok óta nem jutottak vissza bérleményeikbe azok, akiket még tavaly ősszel tettek ki a 2009 nyarán átadott kertvárosi lézerközpontból. A volt bérlők azóta sem tudnak az építményben rekedt kétszázmilliós vagyonukról.

A Dél-Dunántúli Kooperációs Kutatási Központ Innovációs Nonprofit Zrt. (DDKKK) mellett a kertvárosi Pannon Lézerközpontban vállalkozások és laboratóriumok is voltak, ám az épület tulajdonosa tavaly megelégelte azt, hogy nem fizetik rendesen számára a bérleti díjat, s így közel 150 milliós tartozást halmoztak fel.

A tulajdonos aztán többszöri felszólítás után döntött úgy októberben, hogy nem engedi be többet albérlőit az épületbe, ráadásul szerinte a hozzájárulása nélkül végeztek átalakításokat a házban. A DDKKK a Pécsi Tudományegyetem kezdeményezésére jött létre, s a cégben a legnagyobb, 11,6 százalékos tulajdonosi hányadot is képviseli, vezetője is az universitas alkalmazottja.

Mint azt dr. Sánta Imre, a társaság igazgatója közölte, az elmúlt hónapok során sem sikerült bejutniuk az épületbe annak ellenére, hogy minden lehetséges jogi eszközzel megpróbálkoztak, s a jegyző, majd a bíróság is nekik adott igazat birtokvédelmi keresetük kapcsán.

Kiemelte: a másik fél folyamatosan próbálja lassítani az eljárást azzal, hogy nem veszi át a hatósági leveleket, váltogatja az ügyvédeket. Ennek ellenére bíznak abban, hogy hamarosan a végjáték közeledik, hiszen immáron azon hatósági felszólítások határideje is lejár, melyek a hatósággal történő együttes fellépést helyezik kilátásba.

Az igazgató szerint eddig hiába van kezükben jogerős végzés, mégsem tudják érvényesíteni jogaikat.

A DDKKK-nak eközben jelenleg is futó uniós projektje is van: kutatásfejlesztésre, a központ létrehozására, a lézertechnológia fejlesztésére egymilliárd forint támogatást nyert el 2008-ban, s e programot január 15-ig kellett volna befejezniük. Ha ez nem sikerül a megadott feltételeknek megfelelően, akkor akár százmilliókat is visszafizethetnek.

Sánta ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy decemberben kérelmezték a projekt határidejének meghosszabbítását, ám erre azóta sem érkezett válasz, véleménye szerint ennek ellenére három hónapos csúszást a jogszabályok lehetővé tesznek számukra.

Arra a kérdésre, hogy ezek szerint alig egy hónapjuk maradhat még így is a projekt lezárására, úgy reagált, nehezen ugyan, de megpróbálják lezárni a projektet, és számos kutatásuk nem a lézerközpontban zajlott, hanem az egyetemen.

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő