6 C
Pécs
péntek, november 15, 2024
KezdőlapZöldZónaÁllatbarátMa van a madarak és fák napja, a pécsiek így vigyáznak a...

Ma van a madarak és fák napja, a pécsiek így vigyáznak a tollas kisállatokra

Több mint 100 éve rendezik meg minden év május 10-én a madarak és fák napját, melynek célja, hogy a társadalom, különösen az ifjúság természetvédelem iránti elkötelezettségét kialakítsa, elmélyítse. A jeles nap alkalmából megható olvasói madármentő-történetekkel tisztelgünk a csodálatos természet előtt. 

Ereszbe szorult madarat mentett olvasónk

Egyik nap furcsa zajra lett figyelmes egy uránvárosi panelházban élő olvasónk. Kiderült, hogy egy madár beszorult az eresz alá. Félő volt, hogy gond van a tollas jószág szárnyával, így a segítségére sietett, mondta el lapunknak a pécsi nő. Kiderült azonban, hogy az állat feje akadt be, ezért nem tudott elszállni. Párjával némi nehézség árán sikerült óvatosan kiszabadítaniuk a szárnyast, majd azonnal segítséget kértek a szakemberektől.

A Magyar Madártani Egyesület munkatársát sikerült elérnie, aki némi kérdezés után azt tanácsolta, próbálják meg vízzel megitatni a kimerült madarat, majd vigyék nyílt terepre és próbálják meg – mivel a fűből valószínűleg nem tud felrepülni – a levegőbe dobni azt. Még vonalban volt a madárszakértő, mikor is a sokkos állapotából időközben magához tért sarlósfecske mégis felröppent a talajról és boldogan távozott a helyszínről.

Az úton pillantotta meg a fekete-fehér gombócot…

Kertvárosi esti sétája során az úton pillantott meg egy fekete-fehér kis gombócot olvasónk. Közelebb érve kiderült, egy madárról van szó, méghozzá valószínűleg egy kormos légykapóról. A pécsi nő férjével azonnal a kisállat segítségére sietett, egy közeli bokor aljába helyezték át az aszfalton veszélyben lévő szárnyast.

Hála szemfüles olvasónknak talán egy újabb ártatlan madárka menekült meg.

 

Pécsett a bajba jutott madarak tényleg jó kezekben vannak

Korábban beszámoltunk egy pécsi nőről, aki szinte minden szabadidejét mentett madarai pátyolgatásával tölti. Neki mindegy, hogy milyen fajtáról van szó, minden bajba jutott tollast szárnyai alá vesz, ha az segítségre szorul: hazaviszi, ápolja, sőt fel is neveli az adott fiókát.

Mit tegyünk, ha veszélyben lévő madarat találunk? 

Az ember sok esetben nem tudja, mégis mihez kezdjen a bajba jutott kisállattal. Íme, itt a segítség, egyenesen a Magyar Madártani Egyesülettől.

Ti is segítettetek már bajba jutott madáron, esetleg más állaton? 

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő